Elképesztő írások láttak napvilágot a Tisza Párt kampánymenedzserének neve alatt elkészült propaganda kiadványban. Az összesen nyolc oldal terjedelmű kiadvány első oldala természetesen egy Magyar Péter fotóval kezdődik, amelyen a pártvezér pózol. Mindeközben kínosan ügyeltek arra, hogy a fotón ne látszódjon, alig valaki volt kíváncsi élőben Magyar Péter beszédében. A Tisza Párt elnöke egyébként a nyolc oldalon összesen három képen szerepel.
Az első oldalon található cikkben Magyar Péter Székesfehérváron tartott beszédéből közöltek egy gyors összefoglalót.
A következő lapon pedig elindul a megállíthatatlannak tűnő ígéretcunami, amelynek egyetlen jól látható célja a szavazatszerzés. Ennek részeként a Tisza Párt a szebb napokat látott Jobbik témáját lenyúlva a devizahitelesek helyzetének rendezésével kampányol, azonban az írásból kiderült, havi 100 ezer forintos jóvátételt adnának a károsultaknak, amelyet erkölcsi jóvátételnek neveznek. Azonban az nem világos, hogy ezt az extra juttatást milyen forrásból, pontosan hány ember számára és milyen időszakra folyósítanák.
Szintén hatalmas ígéreteket fogalmaztak meg a propagandakiadványban a lakhatással kapcsolatban. Ennek részeként egy bérlakásépítési program indításába kezdenének, amelyeket később kedvezménnyel bérelhetnének ki. Ugyanakkor a lakhatás területén a saját ingatlanhoz jutást a Tisza Párt láthatóan nem támogatná, sokkal inkább a korábbi kijelentéseiknek megfelelően bérlésre szorítaná a magyarokat.
Legalább ilyen hangzatos, ám megfoghatatlan ígéret a nyugdíjas Szép-kártya bevezetése. A kiadvány szerint ugyanis a Tisza Párt akár 200 ezer forintos extra juttatást adna a nyugdíjasoknak Szép-kártyára.
Arról azonban nem írtak a cikkben, hogy a Tisza Párthoz közel álló szakértő, Magyar Péter embere a 13. havi nyugdíj végleges eltörléséről beszélt a Tisza rendezvényén,
ami egy ismételt bizonyítéka annak, hogy az újbaloldali párt és annak politikusai a Gyurcsány-kormány intézkedéseit másolva ismét megrövidítenék a magyar időseket és a nyugdíjszerű ellátásban részesülőket.
A Tisza Párt programírójaként tevékenykedő Petschnig Mária Zita nemrég nyíltan beszélt arról, hogy nem tartja jónak a 13. havi nyugdíjat. Az ominózus felvételen Petschnig Mária Zita egy kérdést olvas fel, amely arról szól, hogy véleménye szerint jobb lenne-e ha a 13. havi nyugdíj helyett tizenharmadik havi átlagnyugdíjat kapnának a nyugdíjasok. A válasz sem maradt el, Petschnig kijelentette,
ez igazságosabb lenne, mert a 13.-ra már nem lehet azt mondani, hogy közvetlenül a munkavégzéshez kapcsolódik, az már egy külön tészta, tehát ott egy átlag nyugdíjat kap egy kisnyugdíjas, az neki valami fölzárkózás és a nagynyugdíjas meg nem kapja meg azt az őrült nagy nyugdíjat, amivel egyébként se tud meg mit kezdeni.
A propagandalap utolsó oldalán pedig egy rövid cikkben vagyonelkobzásról értekeznek, és a kormánypárt támogatóit és politikusait fenyegetik. Szintén az utolsó, nyolcadik oldalon a kormány ingatlan adásvételei kapcsán szakértőkre hivatkozva túlárazásról ír a lap. Ugyanakkor a cikkből sem a szakértők neve, sem pedig a túlárazásra vonatkozó konkrét bizonyíték nem derül ki.
Szintén fontos megjegyezni, hogy a röplapon szereplő cikkeket feltehetően azok szerzői is szégyellték, egyetlen írásnál sincs feltüntetve a nevük.
(Magyar Nemzet)
