Egy kelenföldi panelháznál volt gondnok, valamint a Tizenegy Állatvédő Egyesület – Újbuda Állatmentés önkéntese volt az az 51 éves férfi, akit szombaton ért brutális támadás a pályaudvarnál.

Az RTL Klubnak nyilatkozott az áldozat unokatestvére. A nő elmondta, hogy a rokonát olyan súlyos koponyasérülés érte, hogy a kórházba már csak elbúcsúzni mentek be hozzá.
A támadással kapcsolatban elmondta, hogy a férfi egy félreértés miatt halhatott meg. Az eset előzményeiről is beszámolt családtag. Elárulta, hogy az áldozat összefutott egy ismerősével, aki később a pályaudvar közelében egy bokorban vizelt, amit egy helyi lakó szóvá tett.
A férfi békíteni próbálta a vitázókat, akit a szemtanúk szerint a dulakodás során megütöttek és megrúgtak.
A gondnokként dolgozó férfi nagyothalló volt, sokszor a beszélgetőpartner vállára tette a kezét, így érte el, hogy a másik felé forduljon, és le tudja olvasni a szájáról, hogy mit mond.
Az áldozat unokatestvére szerint ezt a mozdulatot érthette félre a támadó.
Az esettel kapcsolatban a rendőrség gyanúsítottként hallgatott kis egy lakót, aki szabadlábon védekezhet.
