Emiatt a Demokratikus Koalíció úgy döntött, segít a családoknak, és országszerte vásárt indít.

A KSH friss kimutatása szerint 20 százalékkal drágultak a tojásárak az elmúlt egy évben. Ma egy nagybevásárlás családok százezreit állítja megugorhatatlan feladat elé, ezért a Demokratikus Koalíció úgy döntött, hogy segít a kifizethetetlen drágulás miatt nehéz helyzetbe került családokon, és kedvezményes tojás- és tésztavásárt indít országszerte – jelentette be Dobrev Klára mai sajtótájékoztatóján.
A DK elnöke elmondta: 20 darab tojás 780 forintba fog kerülni, míg a boltokban 10 db kerül ugyanennyibe, két csomag tésztát pedig 360 forintért lehet majd venni, fél áron a bolti árakhoz képest.
Dobrev Klára arról is beszélt, hogy az elmúlt hónapokban tanszergyűjtéseket, gyümölcsvásárokat, tésztavásárokat, tojásvásárokat tartott szerte az országban a DK, ahol sok ezer embernek tudtak segíteni. Hozzátette, ez jól mutatja, hogy egy baloldali kormány az emberek hétköznapi életével foglalkozna – fogalmazott.
„Nekünk kidolgozott programunk van arra, hogyan lehet megállítani Magyarországon az árak emelkedését, amelyet a jobboldali Fidesz-kormány okozott a gyenge forinttal és a teljesen kókler gazdaságpolitikájukkal” – mondta a DK elnöke. A sajtótájékoztatót azzal zárta, hogy baloldalinak lenni nemcsak politikai, hanem erkölcsi kérdés is, és jövő áprilisban azokat is el kell vinni szavazni, akik soha nem szavaznának jobboldali pártra.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
