2025. november 21. - Olivér
Időjárás ikon
EUR 382.29 :
USD 331.62 :

Akkora balhé volt a parlamentben, hogy megvonhatják Szabó Tímea fizetését

Szabó Tímea, a Párbeszéd országgyűlési képviselője arról számolt be, hogy megvonják a fizetését, miután a nők elleni erőszakról szóló bizottsági vitán felmutatta az Orosz Bernadettről készült fotókat.

„Az Igazságügyi bizottság ma elvette a fizetésemet azért, mert felmutattam az összevert Orosz Bernadettről készült fotót a nők elleni erőszakról szóló vita kapcsán. Ilyen 15 éve nem fordult még elő” – közölte a Facebook-oldalán Szabó Tímea.

A Párbeszéd képviselője kifejtette: „A parlamenti szakbizottság a mai ülésén Vejkey Imre (KDNP) elnök javaslatára kezdeményezte Kövér Lászlónál, hogy vonja le a fizetésemet azért, mert a nők elleni erőszak visszaszorításáról szóló határozati javaslatom kapcsán megmutattam a képen látható fotót, hogy hogyan nem védte meg az állam a 6 gyermekes Orosz Bernadettet a többszörösen őt a felismerhetetlenségig verő férfitól, sőt a bíróság még a büntetését is enyhítette arra hivatkozva, hogy »szegény« volt katonatiszt elvesztette az állását. Szégyen. Értjük, ugye? A kormánypártok nem a bántalmazott nők mellett állnak ki, hanem azt a képviselőt büntetik, aki szembesíti őket a tragédiával. Egészen döbbenet.”

Az említett fotók:

Szabó Tímea hangsúlyozta: „Elmondtam Vejkeynek és a javaslatát támogató Fidesz–KDNP képviselőinek, hogy felőlem az egész, sőt többhavi fizetésemet is elvehetik, kiállok a bántalmazott nők érdekében, sőt ha ezen múlik, büszkén vállalom a büntetést. Elmondtam azt is, hogy ezzel nem engem sértenek meg, hanem azt a 200 ezer magyar nőt, akik minden évben kapcsolati erőszakot szenvednek el.” A képviselő arról is beszámolt, hogy a bizottság kormánypárti többsége nem szavazta meg a nők elleni erőszak visszaszorításáról szóló javaslatát.

#Szabó Tímea

Mutasd a hozzászólásokat!