2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Könnygázzal és vízágyúval csapott össze a tüntetőkkel a rendőrség Hollandiában

Több ezren csatlakoztak szombaton Hágában egy jobboldali aktivista által szervezett demonstrációhoz, amely szigorúbb bevándorlási politikát és a menedékkérők szigorúbb ellenőrzését követelte, alig több mint egy hónappal a választások előtt. A rendőrség könnygázt és vízágyút vetett be a tüntetés feloszlatására, amelynek résztvevői autópályát torlaszoltak el és betörték egy párt székházának ablakait.

A holland rendőrség szombaton Hágában könnygázzal és vízágyúval oszlatta fel az erőszakos bevándorlásellenes tüntetőket – közölte a helyi önkormányzat szóvivője a The Guardian beszámolója szerint. 

A többezres demonstrációt egy jobboldali aktivista szervezte a szigorúbb bevándorlási politika, valamint a menedékkérőkkel szembeni keményebb fellépés érdekében, kevéssel a választások előtt. 

A felvételek szerint a tömeg nagy része holland zászlókat, valamint jobboldali csoportokhoz kötődő lobogókat lengetett, és erőszakosan összecsapott a rendőrökkel, köveket és üvegeket dobálva.

A demonstrálók felgyújtottak egy rendőrautót, és rövid időre eltorlaszolták a tüntetés helyszíne közelében az autópályát.

A helyi sajtó beszámolói szerint a tüntetők betörték a balközép D66 párt központjának több ablakát is. 

Rob Jetten, a párt vezetője az X-en azt írta: „Szemetek. Ne nyúljatok a politikai pártokhoz! Ha azt hiszitek, megfélemlíthettek minket, rossz hír. Soha nem engedjük, hogy szélsőséges zavargók elvegyék tőlünk gyönyörű országunkat.”

A demonstráció egy kisebb csoportja a holland parlament épülete felé indult, amelyet felújítás miatt kerítéssel zártak el. 

Geert Wilders bevándorlásellenes politikus, aki az előző választást megnyerte Hollandiában, meghívást kapott, hogy beszédet mondjon a rendezvényen, de végül nem vett részt a demonstráción. Wilders az X-en ítélte el az erőszakot.

#Hollandia #tüntetés

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!