2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Öngyilkos támadó ölt meg hét pakisztáni katonát az afgán határnál a tűzszünet lejárta előtt

Szerdán 48 órás tűzszünetben állapodott meg Afganisztán és Pakisztán, miután napokig számos áldozatot követelő harcok kezdődtek a két ország között. A tűzszünet lejárta előtt pénteken azonban újabb harci cselekmény történt, egy öngyilkos támadó felrobbantotta magát, megölve hét pakisztáni katonát a határ közelében – írja a Reuters.

Múlt szombaton került sor az első összecsapásra, amikor az afgán tálibok Pakisztán több katonai állását megtámadták. A támadást Afganisztán azzal indokolta, hogy a megelőző héten Pakisztán támadást hajtott végre Kabulban október 2-án. Ez után felerősödött a konfliktus, szerdára Pakisztán légicsapásokkal több tucat afgánt ölt meg, miközben több mint 100 civil is megsérült.

Aznap, október 12-én a két ország 48 órás tűzszünetben állapodott meg, azonban a pénteki robbantásra ennek lejárta előtt került sor. Az öngyilkos támadó hét katonát ölt meg, tizenhárman pedig megsérültek a beszámoló katonák szerint. A hadsereg vezetése egyelőre nem kommentálta az esetet.

Pakisztán az utóbbi években azzal vádolja Kabult, hogy támogatja a Tehrik-i-Talibán Pakisztán (TTP) nevű szervezetet. Kabul ezt tagadja, és azzal vádolja Iszlámábádot, hogy támogatja a szélsőséges rezsim még szélsőségesebb ellenzékének számító Iszlám Állam helyi ágát. Mind az Iszlám Állam, mind pedig a TTP durva terrortámadásokkal igyekszik aláásni a regnáló kormányzat hatalmát, emiatt már korábban is előfordultak határvillongások.

A hétvégi összecsapások azonban minden korábbinál véresebbek voltak, és a folyamatos harcok hatására több átkelőhelyet le is zártak, ami a rettentően elszegényedett, rengeteg szükségleti cikkből importra szoruló Afganisztán számára súlyos csapás lehet.

#Afganisztán #Pakisztán #konfliktus #Öngyilkos merénylő

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!