2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Felfüggesztették a Sziriza egyik EP-képviselőjét, mert leütött egy újságírót a kocsma előtt

Nikosz Pappasz görög európai parlamenti képviselőt felfüggesztették a baloldali Sziriza pártból, és az etikai bizottság elé utalják, miután Strasbourgban, egy bárban megtámadott egy újságírót.

A Sziriza közleményében azt írta, hogy a párt elnöke, Szókratész Famellosz Pappaszt az Európai Parlamentben működő pártfrakcióból is felfüggesztette az elfogadhatatlan viselkedése miatt. 

A görög News24/7 hírportál munkatársa, Nikosz Giannopulosz szerdán tett rendőrségi feljelentést Strasbourgban a politikus ellen. 

Az incidens kedd este, helyi idő szerint körülbelül 23:30-kor történhetett egy strasbourgi bárban. 

Az újságíró elmondása szerint 

amikor éppen elhagyni készült a helyet, Pappasz szándékosan felbuktatta a lábával, majd amikor ezt szóvá tette, Pappasz arra hívta ki, hogy menjenek ki az utcára, és „rendezzék a dolgot”. Aztán amikor az újságíró kifelé tartott a bárból, Pappasz hátulról kétszer fejbe ütötte, amitől elesett.

A görög kormány szóvivője támadás hírének nyilvánosságra kerülése után közleményt adott ki: „Ez az incidens egy újabb állomása annak a korábbi, becsmérlő és agresszív viselkedéssorozatnak, amelyet ez az EP-képviselő tanúsított, számos különböző áldozattal szemben, miközben pártja mindeddig a hallgatás és a politikai eltussolás taktikáját követte. Odáig kellett elmennie, hogy rákényszerítse a Szirizát a kizárására.”

#Strasbourg #verekedés #Sziriza

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!