Kocsis Máté videójában rámutatott: a Tisza Párt ugyanazokkal a baloldali figurákkal veszi körbe magát, akikkel az óellenzék az összes választás előtt.

Fel kell adni a szolidaritásnak sokszor néha látványos jeleit is – jelentette ki a Kocsis Máté által feltöltött Facebook-videóban Kéri László tiszás szociológus. A Fidesz parlamenti államtitkára Kéri László kijelentéseivel szembesítette Magyar Péter azon magyarázkodásával, miszerint általuk nem ismert embereket neveznek a Tisza Párt szakértőinek.
A pártelnök tagadása azért is abszurd, mert idei évértékelőjén is Kéri Lászlót hívta meg beszélgetni.
Kocsis Máté videójában külön felhívta a figyelmet arra, hogy a pártelnök állítását maga Radnai Márk alelnök is megcáfolja egy Facebook-kommenttel, amelyben azt írta: „Laci bácsi az első Tiszás!”
A leggyomorforgatóbb kijelentése Kéri Lászlónak azonban nem is a szuverenitással kapcsolatban volt, hanem a kampánystratégia, amire a baloldalt próbálja ösztönözni.
Szerinte
a társadalomban el kell érni, hogy az átlag fideszes olyannak érezze magát a társadalomban, mint egy „pestises”.
Olyan hangulatnak kell lenni a választás előtt, ahol nyilvánvalóan kínosnak kell legyen, hogy te még mindig fideszes vagy – ecsetelte.
Kocsis Máté szerint figyelemre méltó az is, hogy Magyar Péter az ATV műsorában még azt is letagadta, a tiszának bármi köze lenne Petsing Mária Zitához. Pedig az idős közgazdász Kéri László felesége, aki ahogy egy tiszás fórumon elszólta magát.
A Tisza Péternek azért sem lesz könnyű, mert most itt könnyen ígérgethet áfacsökkentést, de aki áfacsökkentést mond, annak adóemelést is kell mondani – mutatott rá Petsing Mária Zita. Kocsis Máté hozzáfűzte: szerinte mindez felér egy beismeréssel, a régi baloldali elit új politikai csomagolásban próbál visszatérni.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
