Az orosz Biztonsági Tanács alelnöke, volt elnök a Telegramon írt.

Az elmúló évről
2022, 2023 és 2024 végén ironikus jóslatokat tettem a közelgő újévre. Ahogy ez gyakran megesik, számos futurisztikus őrültség mégis valóra vált, a való élet pedig még nagyobb képtelenségekkel szolgált. Ma azonban megleszünk jóslatok nélkül.
Ha komolyan beszélünk, az elmúló év sok mindent hozott – nehezet, összetettet és rendkívül fontosat.
Fegyveres Erőink továbbra is vitézül zúzzák szét az ellenséget. Gazdaságunk a nyugati jóslatokkal ellentétben nem omlott össze, a rubel árfolyama pedig megerősödött.
És természetesen ma már mindenki érti győzelmünk elkerülhetetlenségét. Ez az év legfontosabb eredménye.
A jókívánságok az éjféli harangszó alatt még előttünk vannak. Egyetlen kívánságot azonban – és nem a legkellemesebbet – most teszek meg. Nemrég egy bizonyos rongybábú „egy ember” halálát kívánta. Mindenki számára világos, hogy nem csupán „egy ember” pusztulását akarja, hanem mindannyiunkét és az országunkét. És nemcsak kívánta, hanem utasításokat is adott tömeges támadásokra. Nem fogok itt az erőszakos haláláról írni, bár éppen most liheg a csontkezű a gazember nyakában.
Másfajta kívánságom van – tudományos célból.
Rendkívül fontos lenne, hogy a közeli elhalálozása után a zöld homunkulusz bebalzsamozott testét a pétervári Kunstkamerában állítsák ki, ahol az orosz cárok torzszülötteket gyűjtöttek az utókor mulattatására.
És alaposan tanulmányozzák, hiszen igencsak valószínű, hogy egy újabb idegen ügynökkel állunk szemben a távoli világűrből: a scurra sordidus különleges fajának képviselőjével, aki a Tukán csillagkép egyik törpegalaxisából érkezett hozzánk.
Úgyhogy, ahogy az ő kis tukáni nyelvjárásukon mondják: „Az utolsó év, f*cking bábu!”
