2026. január 11. - Ágota
Időjárás ikon -6° -8°
EUR 385.9 :
USD 331.44 :

Bajnai előbújt: A tét sokkal nagyobb, mint egy normális választáson

A hvg nevű ukrán propagandalapnak nyilatkozott a korábbi bukott kormányfő.

Bajnai szerint a politikában hiába számít sikernek a hatalom megszerzése és megtartása, az szembekerülhet az ország gyarapításával, a jó kormányzással. 

„A NER politikai értelemben sikeres, hiszen négy választást nyert zsinórban, de azon az áron, hogy az országot tartós lemaradásba kormányozta” – mondta a libás.

A kormány szerinte számol azzal, hogy Magyarország egyszer kilép az EU-ból, ez a rendszer ugyanis nem tartható fenn hosszú távon az EU-n belül. Addig is „a lehető legtöbbet próbálja kiszedni belőle, és a kereteket gyengíti.”

Nem tudja, hogy a kormány leváltható-e a NER adta kereteken belül, csak azt: a tét a NER elitje számára sokkal nagyobb, mint egy normális választáson.„Mivel nálunk egy állampárt gyakorlatilag elfoglalta az intézményrendszert és a gazdaságot, ha bukik, az a hatalom természetéből fakadóan rezsimváltást jelent – mondta. – Azok számára, akik ebben a központilag irányított korrupciós rendszerben gazdagodtak meg, hatalmas kockázata van egy ilyen változásnak. A választáshoz vezető harc, és, ha veszítenek, az azt követő utóvédharc is ádáz lesz."

Bajnai kérdés nélkül beszélt arról, hogy Magyar Péter Tisza-elnököt nem ismeri, tanácsokat nem ad neki, de nincsenek kétségei: a NER-"médiában kiforgatják majd a szavait".

#HVG #Bajnai Gordon

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!