2026. január 13. - Erno
Időjárás ikon -2° -4°
EUR 385.9 :
USD 331.44 :

A lengyelek 72%-a elutasítja az euró bevezetését

Az alábbi posztot írta X-en a lengyel EP-képviselő, Ewa Zajączkowska-Hernik.

Ez jó hír! A lengyelek több mint 72%-a nem akarja az euró bevezetését Lengyelországban!

Az IBRiS legfrissebb, a Radio Zet számára készített felmérése nem hagy kétséget – a lengyel állampolgárok döntő többsége meg akarja őrizni a lengyel zlotyt és monetáris szuverenitásunkat. Nem akarjuk az eurót, az ahhoz kapcsolódó drágulást és az uniós pénzügyi intézményektől való teljes függőséget. 

És ez nagyon helyes! 

Az euróval járó valuta áremelkedéssel fenyeget, és elveszi annak lehetőségét, hogy saját pénzügyi politikát folytassunk, míg az uniós pszeudoelit számára a hatalom brüsszeli központosításának eszköze. Az euróövezethez való csatlakozás negatív következményeiről már meggyőződött például Görögország vagy Horvátország, és az olasz miniszterelnök, Giorgia Meloni éppen harcot folytat az Európai Központi Bankkal (amelyhez Olaszország az eurózóna-tagság révén kötődik), hogy visszaszerezze az ellenőrzést saját aranytartalékai felett. Pontosan így néz ki az EU-tagállamok szuverenitása az euróövezetben.

Ezért soha nem szabad lemondanunk a saját valutánkról! Mind a lengyel zlotyt, mind a készpénzforgalmat védeni kell, mert ezek a szabadságunk alapjai.

 NEM az euróra és a készpénz korlátozására! IGEN a lengyel zlotyra és a készpénzforgalomra! 

#euró #Lengyelország #ewa hernik

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!