2026. január 31. - Marcella
Időjárás ikon
EUR 381.86 :
USD 320.62 :

Orbán Viktor: Magyarország az Európai Bírósághoz fordul

A miniszterelnök a közösségi oldalán reagált a ma elfogadott brüsszeli rendeletre. A döntés értelmében megtiltanák az orosz gáz importját 2027-től, Orbán Viktor azonban hangsúlyozta, hogy hazánk az Európai Bírósághoz fordul.

„Brüsszel a mai döntésével megtiltaná az orosz gáz importját 2027-től. Pont, mint a Tisza” – írta a közösségi oldalán a miniszterelnök. 

Orbán Viktor ennek kapcsán hangsúlyozta, hogy hazánk az Európai Bírósághoz fordul a döntés miatt. 

A brüsszeli eljárás egy nyilvánvaló szankció, amelynek elfogadása csak egyhangúsággal történhetett volna meg. Magyarország ezért az Európai Bíróságon támadja meg a ma elfogadott rendeletet

– írta a bejegyzésében a miniszterelnök. 

Orbán Viktor egyúttal hangsúlyozta, hogy a rezsicsökkentést és a rezsistopot meg kell védenünk, ebben pedig nincs kompromisszum. A döntést annak ellenére hozták meg, hogy Európa gazdasága jelenleg is padlón van, ezen pedig semmiképp sem fog segíteni, ha a kontinens elvágja magát az olcsó orosz energiahordozóktól.

#per #Orbán Viktor #Európai Bíróság

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!