2026. március 16. - Henrietta
Időjárás ikon
EUR 392.35 :
USD 342.57 :

„Én mindig is Gyurcsány embere voltam” – nincs ott a DK listáján a képviselőjelölt

A Demokratikus Koalíció közzétette országos listáját az április 12-i választásra, amelyen több ismert párttag neve sem szerepel. Köztük van Mészáros Dávid, a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei önkormányzati képviselő is. A politikus szerint azonban saját kérésére maradt le a listáról, miközben továbbra is hűségesnek vallja magát Gyurcsány Ferenchez és a baloldalhoz.

Ahogy arról beszámoltunk, a DK bejelentette a Gyurcsány-korszak utáni listáját – ráadásul az országos listaállításhoz szükséges ajánlásokat is összegyűjtötték, úgyhogy április 12-én már biztosan ott lesznek a szavazólapokon. Viszont vannak olyanok, akiket joggal vártak a szavazók a listára, viszont mégis lemaradtak róla. Ilyen például Mészáros Dávid is, a DK Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei önkormányzati képviselője, regionális kampánymenedzsere.

Közösségi oldalán a képviselő maga számolt be arról, hogy sokan rökönyödtek meg azon, hogy nem szerepel a neve a szerdán közzétett listán, ám véleménye szerint sok „nagy név” nem szerepel rajta, aki nagyon sokat tett a pártért. Lojális baloldalinak tartja magát, aki nagyon sokat köszönhet a közösségének, amit az elmúlt hét évben folyamatosan épített.

Én mindig is Gyurcsány Ferenc embere voltam, és az is maradok. Nagyon sokat tanultam tőle a politikáról, a kitartásról és arról, mit jelent kiállni az ember meggyőződése mellett – még akkor is, ha ennek sokszor ára van, akár a politikában, akár máshol

– fogalmazott a politikus.

Magát vidéki, szókimondó emberként jellemezte, aki vállalja véleményét és annak következményeit, éppen ezért „a belső folyamatokat követve és minden információt mérlegelve” saját maga kérte, hogy a neve ne szerepeljen a DK országos listáján – ennél többet azonban nem osztott meg az okokról.

„Baloldali ember vagyok, és az is maradok. És azért fogok dolgozni a következő időszakban is, hogy Szolnokon és a térségben a baloldal megmaradjon, megerősödjön, és képviselete legyen a parlamentben. Másodsorban megpróbálok azért tenni, hogy a DK közössége még erősebb legyen. Csak erős közösségből lesz erős baloldal” – zárta posztját a képviselő.

#DK #2026-os választás

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!