„Azonnali választ adunk az Oscsadbank elfogott pénzszállító csapatának és járműveinek ügyében. A helyettesem, Olekszij Saban és a bank küldöttsége már úton van Budapestre, hogy tisztázzák a helyzetet” – jelentette be Andrij Pisnij ukrán jegybankelnök a közösségi oldalán.

Pisnij azt is közölte, hogy levélben fordulnak a partnereikhez és a felügyelő hatóságokhoz az ügyben, különös tekintettel a pénzszállító szolgálatok ellenőrzésének euróövezeti betartására, valamint a magyar fél intézkedéseire.
„Az ukrán állampolgárok nem maradnak magukra ebben a helyzetben. Hivatalos tájékoztatást kérünk a magyar hatóságoktól, hogy mi okból vették őrizetbe az Oscsadbank alkalmazottait”
– olvasható a jegybankelnök bejegyzésében.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) és a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai által korábban elfogott és pénzmosással gyanúsított ukrán állampolgárokkal az ország budapesti nagykövete, Fegyir Sándor is megpróbált kapcsolatba lépni, azonban nem engedték be a TEK épületébe.
Péntek hajnalban jelentették be az ukránok, hogy az ország két pénzszállító autóját a magyar hatóságok lefoglalták, hét ukránt pedig elfogtak. Ezt Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter túszejtésnek és pénzrablásnak minősítette.
A NAV péntek délelőtt azt közölte, hogy csütörtökön hét ukrán állampolgárt, köztük egy egykori ukrán titkosszolgálati tábornokot, és két páncélozott pénzszállító autót állítottak elő a TEK embereivel együttműködve. Azt is megemlítették, hogy az ukránok egyike korábban az ország titkosszolgálatának tábornokaként szolgált.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ közleménye szerint az elfogott ukránokat kiutasítják az ország területéről, az elfogásról és a lefoglalt pénzről, illetve aranytömbökről a kormány videót és fényképfelvételeket is közölt.
Szijjártó Péter külügyminiszter is reagált, arról beszélt, hogy több súlyos kérdés is felmerül a pénzszállítmánnyal kapcsolatban, például, hogy nem az ukrán háborús maffia pénzéről van-e szó, illetve hogy a pénzt az ukránok csak szállították-e az országon keresztül, vagy fel is használták itt.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
