2026. március 10. - Franciska,Fanni
Időjárás ikon
EUR 391.29 :
USD 338.05 :

Nagy Márton: Az uniós minimumszintre csökkenti a kormány az üzemanyagok jövedéki adóját

Illetve megtiltja a kormány a nyersolaj, a 95-ös benzin és a dízel exportját is.

Az uniós minimumszintre csökkenti a kormány az üzemanyagok jövedéki adóját, jelentette be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hétfő esti Facebook-posztjában, miután Orbán Viktor miniszterelnök nem sokkal korábban bejelentette, hogy éjféltől „védett árat” vezetnek be a benzinre és a gázolajra. 

A miniszterelnök videójából az derült ki, hogy az árak a benzin esetében 595, a gázolajnál 615 forint lesznek, és az árstop a magyar rendszámmal, magyar forgalmival rendelkező gépjárművekre vonatkozik, a magánszemélyek mellett a mezőgazdaságban dolgozókra, a fuvarozókra és a vállalkozókra terjesztik ki. 

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy felszabadítják az állami tartalékkészleteket, hogy biztosítsák az ellátást.

Nagy Márton mindezt azzal egészítette ki, hogy 

a benzin esetében 158,8 forint/literről 139,55 forint/literre csökken a jövedéki adó, a gázolajnál pedig 148,76-ról 128,28-ra. 

Nagy Márton azt is bejelentette, hogy a kormány megtiltja a nyersolaj, illetve a 95-ös benzin és dízel exportját, és „a leghatározottabban fellép a visszaélésszerű kereskedelemmel szemben”.

A nemzetgazdasági miniszter is megismételte, hogy felszabadítják a 45 napos állami biztonsági termékkészletet, a kereskedőknek a 95-ös benzin és a dízel üzemanyag átadása a védett ár alatti áron történik majd. 

#Nagy Márton

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!