2026. május 10. - Ármin,Pálma
Időjárás ikon 21° 18°
EUR 355.14 :
USD 301.89 :

Német felmérés: a németek 84 %-a elégedetlen a koalíció munkájával

Németországban soha nem látott elégedetlenséget mutatnak a felmérések. Ezzel szemben az AfD tovább erősödik a nyugati tartományokban is.

Tavaly májusban lépett hivatalba a Friedrich Merz vezette, a CDU/CSU-ból és a szociáldemokrata SPD-ből álló kormány. Alig egy hónappal az évforduló előtt a koalíció támogatottsága újabb mélypontra süllyedt – derült ki az ARD nemrég nyilvánosságra hozott kutatásából. 

A több német orgánum által is közölt felmérés a koalíció eddigi legrosszabb eredménye. Az infratest-dimap intézet 1316 választópolgár körében felvett reprezentatív mérés szerint a megkérdezettek úgy látják, Németországnak sürgős reformokra van szüksége.

Eszerint a konzervatív-szociáldemokrata koalíció munkájával mindössze csak a lakosság 15 százaléka elégedett, 10 százalékponttal kevesebben, mint egy hónappal korábban. 

Mindez egyben arra mutatott rá, hogy a németek legnagyobb része, az adatok szerint 84 százaléka elégedetlen, ami negatív rekordot jelent.

Erre az elégedetlenségre erősít rá az is, hogy a németek egyre kevésbé bíznak a beígért reformok végrehajtásában. Kétharmaduk (66 százalékuk) azon a véleményen van, hogy az adók és a társadalombiztosítási járulékok túlzott terhet jelentenek számukra

Ezt a terhet leginkább a fiatalok érzik, az adatok szerint a 18 és 34 év közöttiek 72 százaléka tartja túl magasnak ezeket a fizetnivalókat. A 65. évüket betöltöttek és a náluk idősebbek körében ez az arány 56 százalék. 

De kevés a bizalom a kormány cselekvőképességében is. 

A megkérdezettek mindössze egyötöde vélekedett úgy, hogy a koalíció beváltja ígéreteit, különös tekintettel a gazdaság fellendítésére 

– derült ki a kutatást készítő intézet közleményéből.

Rámutattak arra is, hogy a kormánykoalíció legtekintélyesebb politikusainak népszerűsége szinte kivétel nélkül csökkent. 

A konzervatívok táborában a kereszténydemokrata Friedrich Merz kancellár az „éllovas”: teljesítményével a megkérdezettek csupán 21 százaléka elégedett, ami 8 százalékpontos visszaesést tükröz az egy hónappal korábbi megítéléshez képest.

Ezzel párhuzamosan az AfD már nem csak az ország keleti, hanem nyugati tartományaiban is növekvő támogatottsággal rendelkezik: az infratest-dimap intézet 25 százalékot mért Alice Weidel pártjának, ami 2 százalékpontos emelkedést jelent az egy hónappal ezelőtti értékekhez képest.

(mandiner)

#felmérés #Afd #Friedrich Merz

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!