2026. április 18. - Ilona,Andrea,Ilma
Időjárás ikon 14° 14°
EUR 363.87 :
USD 308.52 :

Orbán Viktor a Hotel Lentulaiban: „Csak azt számolom, amikor már fáj”

A beszélgetésben a miniszterelnök először a húsvéti hagyományok kapcsán idézte fel saját családi emlékeit, majd áttért a kampány utolsó napjainak hangulatára.

A Hotel Lentulai húsvéti epizódjában Orbán Viktor volt a vendég, a személyes hangvételű beszélgetésben pedig természetesen a politika is szóba került: a kampányhajrá, a „csendes többség”, a megfélemlítés és a digitális tér hatása. 

A miniszterelnök keményen fogalmaz az Európai Unió háborús stratégiájáról, miközben arról is beszél, hogyan látja Magyarország mozgásterét ebben a helyzetben, és saját szerepét sem kerüli meg: szerinte válsághelyzetben tud igazán működni – most is ilyen időket élünk. 

A Fidesz hajrája Orbán Viktor szerint nem párt, hanem nemzeti sajátosság: 

a magyarok a végén jönnek elő. Ezt Fidesz-hajrának hívják, de nem az. A magyarok hajráznak a végén.”

A kormányfő beszélt az ellenzéki oldalról érkező támadásokról és az online térben tapasztalható megfélemlítésről is, ugyanakkor úgy látja, a kampány feloldotta a rejtőzködést: 

mi vagyunk a csendes többség, és a csendes többség a kampány eredményeképpen hangos többségbe fordult át.

Az Európai Unió orosz–ukrán háborúval kapcsolatos stratégiáját váratlanul éles szavakkal illette: én ilyen ostobaságot még életemben nem láttam.

Szerinte Európa egyedül képtelen anyagháborút nyerni Oroszországgal szemben, és a szankciós politika súlyos gazdasági következményekkel jár.

Saját szerepét a miniszterelnök a válságkezelői attitűddel írta le:

Én született válságkezelő vagyok. Minél nagyobb a nyomás, minél nagyobb a baj, annál többet tudok dolgozni.

Hozzátette: „A meleg front megöl, a hideg frontban föléledek” – utalva arra, hogy a nehéz helyzetekben érzi igazán otthon magát.

A beszélgetés végén Orbán a fájdalomhoz és a kitartáshoz való viszonyáról is szólt, megidézve egy Schwarzeneggerrel kapcsolatos anekdotát: 

csak azt számolom, amikor már fáj

– mondta, jelezve, hogy a kampány és a kormányzás terhei ellenére is készen áll a folytatásra. 

(mandiner)

#Orbán Viktor #Lentulai

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!