2026. április 08. - Dénes
Időjárás ikon
EUR 381.41 :
USD 329.54 :

Hadházyék ukrán és buzi zászlóval tüntettek a Ferenciek terénél (Fotók)

A lódoktorék a választás előtti utolsó keddi vergődésüket tartották.

A nagy kérdés, hogy merik-e végül az eddiginél is nyíltabban és erősebbem elcsalni a választást. Ha nem, akkor több kedden nem kell kijönnünk – üzente Hadházy Ákos Ányos, zuglói ellenzéki képviselőjelölt az általa szervezett újabb keddi tüntetés alkalmával. A kormányellenes demonstrációsorozat keddi eseményét öt nappal az országgyűlési választások előtt tartották Budapesten.

A gyülekező, ahogy a független országgyűlési képviselő fogalmazott, az “amerikai békeharcos látogatása” és az amiatti lezárások ellenére is 17 óra 30 perckor volt a Ferenciek terén. Felszólalt mások mellett az LMBTQ-harcos Simkó Edit “pedagógus” és Para-Kovács Imre baloldali megmondóember, a Klubrádió műsorvezetője is. Jelen volt Baranyi Krisztina is, Ferencváros polgármestere.

Kb. százan lehettek a demonstráción, amelyről Hadházy Ákos Facebook-oldalán azt írta: végtelenül hálás mindenkinek, aki az elmúlt évben akár »csak« résztvevőként, akár felszólalóként részt vett az ellenállásban. A Pride-törvény még él, de akik itt voltak akár csak egyszer is, mégis nagyon komoly eredményt értek el – tette hozzá.

Hadházy és az agyhalottjai ukrán és zászlókkal vonultak fel.

Képgaléria

(Kattins a képre a nagyobb méretért)

#tüntetés #Hadházy Ákos #Baranyi Krisztina #ukránszopó

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!