A biztonságpolitikai szakértő – akit sokan a Tisza Párt leendő kormányának lehetséges tagjaként emlegetnek – az interjúban éles szakítást jósolt a jelenlegi magyar különutas politikával. Rácz András kijelentette:
Biztosan lesznek magyar katonák ukrán területen, de nem lesznek magyar fegyverek Ukrajna számára”.
Bár a fegyverszállítások kapcsán megjegyezte, hogy Ukrajnának jelenleg már nincs szüksége a magyar hadsereg készleteire, kritikusan mutatott rá a múltbeli mulasztásokra: „...a háború kezdetén, 2022-ben Magyarország számos felszereléssel – tüzérséggel, lőszerrel, régi szovjet korszakbeli fegyverekkel, BTR–80-asokkal és még sok mással – tudta volna ellátni Ukrajnát”.
RÁCZ MEGGYŐZŐDÉSE SZERINT A JÖVŐBEN A MAGYAR KORMÁNY FELHAGY AZ AKADÁLYOZÓ SZEREPPEL, ÉS AZ UNIÓS TÁMOGATÁSOK, KÜLÖNÖSEN A 90 MILLIÁRD EURÓS SEGÉLYCSOMAG KÉRDÉSÉBEN IS KONSTRUKTÍVABBÁ VÁLIK.
A tiszás szakértő ugyanakkor borús képet festett a kárpátaljai magyar kisebbség helyzetéről, hangsúlyozva, hogy a jogvédelem ugyan prioritás marad, de a realitások megváltoztak. Rácz szerint a háború és a belső menekültek áramlása miatt a magyar közösség lélekszáma kritikus szintre süllyedt: „A demográfiai mutatók nagyon kedvezőtlenek. Az óvodákban és az iskolákban sok osztályt egyszerűen azért kell összevonni, mert már nincs elegendő számú gyermek.” Hozzátette, hogy a korábbi becslésekkel szemben ma már reálisabb a mindössze 80 ezres lélekszámról beszélni.
Az interjú megjelenése után Rácz András a közösségi oldalán igyekezett tompítani a kijelentései élét, azt állítva, hogy a lengyel lap hibázott, és félreértelmezte a magyar katonák jelenlétére vonatkozó fejtegetéseit. Sajtóhibaként magyarázta a történteket.
(Mandiner)
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
