2026. április 23. - Béla
Időjárás ikon 18° 16°
EUR 364.13 :
USD 309.79 :

Medián: Ha újabb választás jönne, nem 14, hanem 40 százalékponttal verhetné a Fideszt a Tisza

A teljes szavazókorú népesség 56 százaléka, a pártot választani tudóknak pedig a kétharmada, azaz 66 százalék szavazna a Tiszára, derül ki a HVG és az RTL megbízásából készült friss Medián-kutatásból.

A felmérést 2026. április 15-e és 20-a között, tehát a választás után készítették. 

A Fidesz tábora addigra megcsappant, a szavazókorú népesség ötöde (21 százalék) voksolna rájuk, míg a választani tudók közül is csak minden negyedik (25 százalék). A Mi Hazánk 6 százalékon áll. 

A „győzteshez húzás” abban is megmutatkozik, hogy ki hogy emlékszik a saját szavazására, a megkérdezettek 59 százaléka emlékszik úgy, hogy a Tiszára húzta be az X-et (a valóságban ez 53 volt), míg úgy, hogy Orbán Viktorra sokkal kevesebben (26 százalék, míg a valóságban ez 39 volt).

#felmérés #Medián

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!