Nem emel vádat Ruszin-Szendi Romulusz ellen a Központi Nyomozó Főügyészség, annak ellenére, hogy a rendőrség korábban erre tett javaslatot – írja a 24.hu nevű ukrán propagandalap. A Tisza-kormány leendő honvédelmi minisztere ellen korábban garázdaság gyanújával indult nyomozás, miután egy alkalommal séta közben meglökte a Mandiner őt kérdező munkatársát.

Az ügyészség most azt közölte a lappal, hogy
az eset "nem meríti ki a garázdaság törvényi kritériumait", ezért bűncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást.
A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság január elején tett vádemelési javaslatot az ügyben garázdaság miatt, maga az eset pedig 2025 szeptemberében történt.
A jelenetről a Mandiner tett ki egy rövid videót, amin az látszik, hogy a Tisza politikusa kétszer is eltaszítja magától a Mandiner riporterét.
