2026. április 25. - Márk
Időjárás ikon 20° 18°
EUR 366.95 :
USD 313.9 :

Tusk örül: Magyarország megbízhatóbb partner lehet uniós „védelmi kérdésekben" Magyar vezetésével

A lengyel miniszterelnök, Donald Tusk egy friss interjúban arról beszélt, hogy az Európai Unió védelmi együttműködéséről szóló viták új lendületet kaphatnak, különösen a magyarországi politikai változások után. Úgy véli, hogy korábban, Orbán Viktor kormányzása idején nem volt érdemi együttműködés Budapesttel biztonsági kérdésekben, elsősorban az „orosz kapcsolatok miatt” – írja a Financial Times.

Tusk szerint azonban az új politikai irányvonal változást hozhat: Magyar Péter vezetésével Magyarország sokkal megbízhatóbb partner lehet az uniós védelmi kérdésekben.

A lengyel kormányfő hangsúlyozta, hogy az Európai Uniónak erősítenie kell saját biztonsági képességeit, és ebben kulcsszerepe lehet a tagállamok közötti szorosabb együttműködésnek. Az új magyar vezetés EU-párti hozzáállása szerinte elősegítheti ezt a folyamatot, és hozzájárulhat egy egységesebb európai védelem kialakításához.

Tusk úgy látja, uniós kollégáinak egy része tévesen abba az illúzióba ringatták magukat, hogy a választásokon egy progresszív-szélsőjobboldali összecsapás zajlott le, de szerinte Tisza Párt egyes progresszív-szocialista politikus számára csalódást okozhat, azonban szerinte nekik meg kell érteniük Magyarország helyzetét.

(Mandiner)

#Európai Unió #Lengyelország #Magyar Péter #Donald Tusk

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!