2026. április 29. - Péter
Időjárás ikon 14° 11°
EUR 364.91 :
USD 311.84 :

Egymás torkának eshetnek: belső harcok téphetik szét a tiszás kormányt

A konfliktusok a tiszás választók lemorzsolódását okozhatják.

– A legnagyobb jóindulattal is csak azt lehet mondani, hogy a Tisza Párt ugyanazt csinálja, amit a Fidesznek felrótt: saját embereket ültet be a pozíciókba – jelentette ki ifj. Lomnici Zoltán, aki így kommentálta a Magyar Nemzetnek Magyar Péter kedden bemutatott két új miniszterének és a kormánybiztosának bejelentését.

Az alkotmányjogász rámutatott: ennél is lényegesen nagyobb problémát jelenthet, hogy a Bódis-féle progresszív aktivizmus a „nyitott társadalom” felé tolódást okozhatja, míg a Tarr-féle egyházi-brüsszeli vonal a nemzeti-konzervatív szavazók megtartását irányozza elő.

A szkeptikus megközelítés szerint ez a két irány egy olyan politikai-ideológiai olvasztótégely, amely már rövid távon súlyos belső feszültségeket, a tiszás választók tekintetében pedig szignifikáns lemorzsolódást eredményezhet

– emelte ki ifj. Lomnici Zoltán.

Mint ismert, kedden Magyar Péter két újabb minisztert és egy kormánybiztost jelentett be. A Tisza Párt elnöke Tarr Zoltánt bízza meg a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium vezetésével. Bódis Kriszta kormánybiztosi szerepet kap, feladata a nemzeti társadalompolitikai stratégia kidolgozása, valamint az oktatási, szociális és egészségügyi területek összehangolása lesz. Tanács Zoltán pedig a Tudományos és Technológiai Minisztérium vezetője lesz.

Az alkotmányjogász jelezte: a Tisza Párt kormánya egy 16 minisztériumos, rekordméretű bürokratikus monstrum lesz, amely a kritikusok szerint tele lesz friss Tisza-káderekkel, tanácsadókkal, egyházi háttérrel rendelkező politikusokkal és aktivistákkal. Magyar Péter eddig 14 minisztert és egy kormánybiztost jelentett be, a többségük nem a szakterület csúcsáról érkezik, hanem a párt belső köreiből, mások éppen 2024 és 2025 között csatlakoztak „szakértőként” a párthoz – mutatott rá az alkotmányjogász.

Ez nem »szakértői kormány«, amit ígértek, hanem egy lojalitás-alapú, felülről és részben kívülről érkező politikai akarat által mesterségesen egységesített apparátus

– figyelmeztetett.

Lassan minden minisztérium vezetője ismerté válik

Magyar Péter még a múlt héten bejelentette, hogy a Tisza-kormánynak rekordszámú minisztériuma lesz. A bejelentéskor a leendő miniszterelnök egyből megnevezett hét minisztert is:

  • a pénzügyminiszter Kármán András,
  • a gazdasági és energetikai miniszter Kapitány István,
  • a külügyminiszter Orbán Anita,
  • az egészségügyi miniszter Hegedűs Zsolt,
  • az élő környezetért felelős miniszter Gajdos László,
  • az agrár- és élelmiszer-gazdaságért felelős miniszter Bóna Szabolcs,
  • a honvédelmi miniszter pedig Ruszin-Szendi Romulusz lesz.

Ezek után újabb minisztereket jelölt meg, így mára már a 16 minisztériumból 14 tárca jövendőbeli vezetőjét ismerjük:

  • a szociális és családügyi miniszter Kátai-Németh Vilmos,
  • a gyermek- és oktatásügyi miniszter Lannert Judit,
  • a terület- és vidékfejlesztési miniszter Lőrincz Viktória,
  • a Miniszterelnökséget vezető miniszter Ruff Bálint,
  • a közlekedési és beruházási miniszter Vitézy Dávid.
  • a tudományért és technológiáért felelős miniszter Tanács Zoltán,
  • a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter Tarr Zoltán lesz.

Így már csak a belügyminisztérium és az igazságügyi minisztérium vezetőjének személye maradt kérdéses.

(MNO)

#Magyar Péter #Ifj. Lomnici Zoltán #Tisza párt #Tisza-kormány

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!