2026. május 15. - Zsófia,Szonja
Időjárás ikon 12° 11°
EUR 357.97 :
USD 305.67 :

Erdélyben biztosan örülni fognak: „tiszás Tusványos” – a helyszín és az időpont is megvan

A szervezők szerint egy nyitott és párbeszédre épülő tábort szeretnének létrehozni.

A székelyföldi Homoródfürdőn szervezik meg július 28. és augusztus 1. között a Közösségi Párbeszéd Tábort, amely egyszerre akar alternatívája lenni Tusványosnak és új közösségi tér az erdélyi magyar közéletben – közölte a kolozsvári Transtelex hírportál.

A lap helyszíni beszámolója szerint félkész épületek, erdei tisztások, régi villák és markológépek között tartották meg csütörtökön Homoródfürdőn az idei tábor sajtótájékoztatóját. A szervezők több ezer résztvevőt várnak a Székelyudvarhelyt és Csíkszeredát összekötő főút mentén található üdülőtelepre, ahol a fesztiválhelyszín, közösségi tér és egy új erdélyi politikai-kulturális hálózat találkozópontja épül.

A Közösségi Párbeszéd Tábort szervező Kátai István, az Erdélyi Kossuth Tisza Sziget alapítója és a Romániai Magyar Egységpárt kezdeményezője azt hangsúlyozta: alulról szerveződő, nyitott és párbeszédre épülő tábort szeretnének létrehozni, ahol az erdélyi zenekarok is „levegőhöz juthatnak”.

Szabad másképp gondolkodni. Szabad vitázni. Egy dolgot nem szabad: egymást megalázni”

– idézte Kátai Istvánt az erdélyi hírportál.

A részvétel ingyenes lesz

A központi helyszín a homoródfürdői Ilona-völgye Rendezvényterem és annak környezete lesz, de a programok részben a Lobogó környékére és a főút menti területekre is kiterjednek majd. A szervezők tervei szerint a vásárosok a Lobogó és a rendezvénytér közötti útszakaszon kapnak helyet, a résztvevők autóit pedig elsősorban a régi sportcsarnok környékén parkoltatnák. A főszínpad, amelyet mintegy 1800 résztvevő befogadására terveznek, a rendezvényterem mögötti magánterületen épül fel, a környező füves részeket pedig sátorhelyként használnák.

A szervezők hangsúlyozták: a részvétel ingyenes lesz, előzetes regisztráció nélkül. Fizetni csak a sátorhelyekért és a vásároshelyekért kell majd. A sajtó számára külön munkaterületet alakítanak ki, és a tavalyi nagyadorjáni tábor körül kialakult regisztrációs viták után idén kifejezetten azt emelték ki: minden sajtóorgánum szabadon beléphet a rendezvényre. Kátai elismerte: tavaly több újságíró sérelmezte, hogy nem jutott be a táborba, ezért idén „nyitott kapus” rendezvényt akarnak. „A táborban nem lesz kitiltva a sajtó. Bárki bejöhet, bárki kérdezhet” – mondta.

(MTI)

#Erdély #Tisza párt

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!