Névtelen források szerint Kálnoki Kis Attila korábbi öttusa-világbajnok és sportújságíró lehet az új kormány sportért felelős államtitkára – írja az Index. Mint ismert, az új kormányzati struktúrában a sport a Belügyminisztérium alá került, ahol várhatóan külön államtitkárság fogja irányítani a területet.

A Tisza Párt választási győzelme előtt sokan Kulcsár Krisztián olimpiai bajnok vívót tartották esélyesnek a sportirányítás vezetésére, kinevezése azonban egyelőre nem történt meg, ezzel párhuzamosan merült fel Kálnoki Kis Attila neve.
A Népszava szerint azonban az öttusázás világában nem fogadták egyöntetű lelkesedéssel a lehetséges kinevezést.
A megszólaló sportolók és sportvezetők – többségük név nélkül – úgy vélték, hogy Kálnoki Kis Attila nehéz személyiség, és vezetői munkájához kevés komoly eredmény köthető.
Újságírói tevékenységét illetően többen azt is kifogásolták, hogy a párizsi olimpia előtt élesen kritizálta Gulyás Michelle indulását, aki később olimpiai aranyérmet szerzett.
A nyilvánosan megszólaló sportági szereplők sem voltak kifejezetten támogatóak. Pálvölgyi Miklós korábbi szövetségi kapitány úgy fogalmazott, hogy senki sem sajnálta különösebben, amikor Kálnoki Kis Attila idő előtt távozott a főtitkári pozícióból.
Gyenesei Leila világbajnok öttusázó, a Nemzetközi Öttusa Szövetség elnökségi tagja ugyanakkor arról beszélt: örülne annak, ha saját sportágából kerülne ki az államtitkár, de szerinte jelenleg inkább egy tapasztalt, a sportfinanszírozás és a sportirányítás működését jól ismerő szakemberre lenne szükség.
(Mandiner)
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
