2026. május 23. - Dezso
Időjárás ikon 19° 17°
EUR 359.16 :
USD 309.41 :

Szepesfalvy Anna lesz a budapesti Fidesz frakcióvezetője

Szentkirályi Alexandra az Országgyűlésben folytatja a munkáját. Az új frakcióvezető közösségi oldalán elárulta, milyen előterjesztéseket szeretnének beadni a Fővárosi Közgyűlés következő ülésén.

Mindjárt május vége van, ez pedig semmi mást nem jelenthet, minthogy a mi életünkben is helyreáll a rend, és ülésezik a Fővárosi Közgyűlés – hívta fel a figyelmet közösségi oldalára feltöltött videójában Szepesfalvy Anna. 

A Fidesz fővárosi képviselője arról beszélt, sok személyi változás történik a közgyűlés tagjai között, mert mind a Tisza, mind a Fidesz képviselői csoportjából ketten-ketten távoznak, és az Országgyűlésben folytatják a munkát. A Podmaniczky Mozgalom is elvesztette frakcióvezetőjét, hiszen Vitézy Dávidot felkérték miniszternek.

A Fidesz-frakció változásairól Szepesfalvy Anna elmondta, egyelőre nem egészülnek ki új emberekkel, viszont Szentkirályi Alexandra után őt jelölték frakcióvezetőnek.

Szepesfalvy Anna beszámolt arról is, hogy milyen előterjesztésekkel, milyen javaslatokkal készülnek a Fővárosi Közgyűlés soron következő, választások utáni első ülésére.

A legfontosabb kezdeményezésüknek az önkormányzati finanszírozás rendezését nevezte. Szerinte a kötelező önkormányzati feladatok finanszírozása a járvány, az energiaválság és az infláció miatt megbillent – példaként említette a közvilágítást, a közlekedést, a közművek fenntartását. – Úgyhogy mi arra teszünk javaslatot, hogy hatalmazzuk föl Karácsony Gergely főpolgármestert, menjen el a területfejlesztésért is felelős miniszterhez, és tárja elé ezeket a problémaköröket, és legyen kedves minél hamarabb egy megegyezést tető alá hozni – mondta.

Javaslatot tesznek az 1956-os forradalom 70. évfordulója kapcsán is: mint fogalmazott, ez egy „olyan nagyon szép és kerek évforduló”, amelyről Budapestnek is érdemes egy rendezvénnyel megemlékezni. Emellett szeretnének egy méltó emlékhelyet is a nemrég elhunyt Scherer Péter számára a Margitszigeten.

A Fidesz-frakció javasolni fogja egy nyári szurkolói zóna létrehozását is a Városháza parkban a Bajnokok Ligája-döntő és a futball-világbajnokság idejére.

Szepesfalvy Anna felhívta a figyelmet: a Fővárosi Közgyűlés ülései eddig mindig szerdán voltak, most viszont pénteken leszek, hiszen a Tisza-frakcióban most már túlnyomó többségében európai parlamenti képviselők fognak ülni, és az ő »táncrendjükbe« ezek a szerdai ülések, sajnos, nem férnek bele.

A frakcióvezető emellett várja a polgárok javaslatait, ötleteit, hiszen „továbbra is vannak problémák a város vezetésével”, ami például meglátszik a Budapesti Közművek munkájában is. 

Ezt pedig mindannyian érezzük a bőrünkön, hiszen ha az utcák szemetesebbek, koszosabbak, ha a temetők elhanyagoltak, ha télen a hó nincs időben eltakarítva, az mind-mind oda vezethető vissza, hogy ez a cég, ez a gigantikus holding nem végzi megfelelően a munkáját. Úgyhogy figyelni is fogunk, javasolni is fogunk, az ötletelésre is nyitottak vagyunk és mindenkitől szeretettel várjuk az ötleteket – zárta videóját Szepesfalvy Anna.

(MNO)

#Fidesz Budapest #Szepesfalvy Anna

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!