A Magyar Közlöny legfrissebb számában közzétett döntések értelmében jelentős változások lépnek életbe a Magyar Honvédség legfelsőbb katonai vezetésében. Mutatjuk a részleteket.
Dr. Böröndi Gábor László vezérezredest 2026. május 31-i hatállyal felmentik a Honvéd Vezérkar főnöke beosztásából – derült ki a szombati Magyar Közlönyből. Böröndi Gábor altábornagyot Novák Katalin köztársasági elnök nevezte ki a Honvéd Vezérkar főnökévé 2023. május 4-én, tehát három évig és huszonhét napig tölthette be ezt a pozíciót.
A HONVÉD VEZÉRKAR FŐNÖKÉNEK POSZTJÁT 2026. JÚNIUS 1-JÉTŐL SÁNDOR ZSOLT TÖLTI BE, AKIT EGYÚTTAL ALTÁBORNAGYI RENDFOKOZATÁBÓL VEZÉREZREDESSÉ IS ELŐLÉPTETNEK.
Az előléptetés szintén június 1-jén lép hatályba, így Sándor Zsolt az új beosztás betöltésével egyidejűleg éri el a Magyar Honvédség legmagasabb rendfokozatát.
A Magyar Közlöny ugyanebben a számában két további tábornoki előléptetésről is rendelkeznek:
- Dr. Kun Szabó István vezérőrnagyot altábornaggyá léptetik elő 2026. június 1-jei hatállyal.
- Apáti Zoltán dandártábornokot vezérőrnaggyá léptetik elő 2026. június 1-jei hatállyal.
