2026. június 02. - Kármen,Anita
Időjárás ikon 27° 25°
EUR 354.19 :
USD 303.82 :

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Június elsejével távozott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) éléről Demeter Szilárd, amit az érintett is megerősített a 444-nek. Indoklása szerint azért mondott le az igazgatótanács elnöki posztjáról, mert nem kíván a továbbiakban az ügynökség operatív működésével és projektjeivel foglalkozni.

Demeter Szilárd június 1-jén távozott a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről, amit azzal indokolt, hogy nem kíván tovább operatív feladatokat ellátni – írja a 444.

Információk szerint a döntés hátterében régóta fennálló belső feszültségek és konfliktusok is álltak az igazgatótanács tagjai között. Demeter Szilárd ugyanakkor továbbra is vezeti a Magyar Kultúráért Alapítvány (MKA) kuratóriumát, amely az ügynökség alapításában és felügyeletében is szerepet játszik.

A jövője azonban ennek a pozíciónak is bizonytalan, mivel kormányzati tervek szerint a közérdekű alapítványok egy részét – az egyetemeket fenntartók kivételével – megszüntetnék. Demeter Szilárd erre reagálva arra készül, hogy az MKA is megszűnhet, és hangsúlyozta, hogy az alapítvány vagyonára vagyonmegőrzési kötelezettség vonatkozik, így azt rendezett módon kell átadniuk az új kezelőnek. Demeter tavaly novemberben távozott Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ éléről.

(MNO)

#lemondás #Demeter Szilárd

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!