2026. június 19. - Gyárfás
Időjárás ikon 29° 27°
EUR 352.11 :
USD 306.64 :

Megtámadtak egy AfD-s politikust Rostockban

Csütörtök hajnalban két férfi támadt rá az Alternatíva Németországért (AfD) egyik mecklenburg–elő-pomerániai tartományi képviselőjére, és súlyosan megsebesítették a férfit, akinek sikerült elmenekülnie – áll a Tagesspiegel beszámolójában. A rendőrség súlyos testi sértés gyanújával nyomoz, míg a párt szerint meg akarták gyilkolni a politikusukat.

A lap szerint a 51 éves Michael Meistert június 18-án hajnalban, rostocki lakóhelye közelében szólította meg két ismeretlen férfi, akik a hatóságok eddigi megállapításai alapján később fizikailag is rátámadtak és súlyosan bántalmazták. Meister a dulakodás során a karján sérült meg, de szerencséjére el tudott menekülni a támadói elől. A rendőrséget maga értesítette, majd ambuláns ellátásra kórházba szállították, ahonnan rövid időn belül távozhatott. 

Az AfD tartományi frakciója szerint a támadók egy „hegyes tárgyat” is használtak az incidens során, de egyelőre nem sikerült megállapítani, hogy késsel, vagy valamilyen egyéb eszközzel sebesítették-e meg az áldozatot. A rendőrség Meister vallomására hivatkozva közölte, hogy

a képviselőt „AfD-s náci” kifejezéssel sértegették az elkövetők.

Az ügyet a rostocki bűnügyi rendőrség állambiztonsági részlege vizsgálja. Enrico Schultz, az AfD tartományi frakcióvezetője elítélte a történteket. Mint fogalmazott: a megválasztott képviselők elleni erőszak közvetlen támadás a demokratikus rend ellen, és semmilyen körülmények között nem tűrhető el. Minden politikailag aktív személy védelmét – párthovatartozásától függetlenül – maradéktalanul biztosítani kell.” 

A Junge Freiheitnak nyilatkozva Michael Meister részletesebben is felidézte a támadás körülményeit.

Elmondása alapján először egy erős nyomást érzett a hátán, és úgy véli, egyik támadója egy hegyes tárggyal próbálta megszúrni. A politikus szerint azonban a hátizsákjában lévő laptop felfoghatta a szúrást. Az ezt követő dulakodásban szerezte a bal karján lévő vágást, de ezen felül megrúgták a lábát, és legalább egy ütést mértek az arcára is.

A lap arra is emlékeztetett, hogy a képviselőt korábban már több alkalommal érte támadás. 

2021 decemberében a mostanihoz kísértetiesen hasonló módon, szintén ketten rontottak rá hátulról, miközben „AfD-s náci disznónak” nevezték. 

Az egyébként nyugalmazott rendőr politikus akkor egy ütéssel ártalmatlanná tudta tenni az egyik támadóját, mire a két elkövető menekülőre fogta a dolgot. Illetve még abban az évben és 2022-ben háromszor is megrongálták az autóját.

A Junge Freiheit szerint egyik korábbi ügyben sem történt letartóztatás vagy vádemelés.

Az AfD közlése szerint a német Alkotmányvédelmi Hivatal által is szélsőségesnek minősített, szélsőbaloldali Indymedia platformon a közelmúltban újabb felhívás látott napvilágot, amely „a párt és infrastruktúrája elleni akciókra” hívta fel az Antifához köthető csoportokat.

A bejegyzés szerzői korábban magukra vállalták Marcel Ehlert rostocki önkormányzati képviselő autója elleni támadást is. De a szélsőbaloldali akciócsapatok korábban egy hasonló felhívás nyomán gyújtották fel Baumann Bernd, az AfD szövetségi parlamenti ügyvezetőjének gépkocsiját is.

A rendőrség egyelőre vizsgálja, hogy van-e kapcsolat a mostani eset és a korábbi a felhívások között, illetve hogy valóban politikai indíttatásból követték-e el a Michael Meister elleni támadást.

(mandiner)

#Németország #Antifa #Afd #késés támadás #rostock

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!