Brüsszelben kérdezték meg Magyar Pétert a Szőlő utcai botrányról, amelybe az ő neve is belekeveredett.
Magyar Péter először vesz részt az Európai Tanács ülésén. Ezzel kapcsolatban beszélt a sajtónak a migrációs paktumról, az uniós pénzekről, Ukrajna csatlakozásáról, az ukrajnai magyarok kisebbségi jogairól, de szembesítették a Szőlő utcai botrány legújabb fejleményével is.
A Szőlő utcai ügyben feltett kérdésre válaszolva a kormányfő sejtetve úgy fogalmazott:
„ne használjanak pénzért más embereket, Pócs Jánostól is ezt kérem”.
Mint ismert, nemrég a Szőlő utcai javítóintézet egyik egykori nevelője Pócs János fideszes képviselő YouTube-csatornájának nyilatkozott. Az általa elmondottak alapján felmerült, hogy Magyar Péter testvére, Magyar Márton több millió forintot adott azért a Szőlő utcai ügy koronatanújának, hogy a általa alapított Kontroll portálnak nyilatkozva gyanúba keverje a Tisza Párt politikai ellenfeleit a pedofil-ügyben. Magyar Márton tagadta a nevelő állításait és bejelentette, hogy perel.
A napokban egyébként a volt kormányfő is Brüsszelben jár, hogy a Patrióta pártcsalád vezetőivel találkozzon. Orbán Viktor az uniós bürokrácia fővárosában tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján arról beszélt – ellentétben azzal, amit a Tisza-kormány belügyminisztere mondott –, miért nem fogadható el a migrációs paktum semmilyen formájában.
(Mandiner nyomán)
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
