„A szégyenteljes és alaptalan vádaskodások állatorvosi lova az ún. »Zsolti bácsi« címen futó ügy. Ennek újabb, mindenkit hazugsággal vádoló felvonása kapcsán szeretnék az érdeklődő közönség figyelmébe ajánlani valamit.
A rendszerváltás idején, a nyolcvanas évek végén lettem a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke. Ez volt az a szervezet, amely abban az időszakban először készített felvételeket a romániai gyermekotthonokban uralkodó állapotokról. Az alapító Edvi Péterrel és több más, önkéntessel mi mentünk ki oda legelőször, és tártuk a világ szeme elé azokat a borzalmakat – köztük a vaságyakhoz láncolt gyermekek valóságát–, amelyek aztán bejárták a világsajtót. Elindítottunk egy segélyprogramot, majd ezzel párhuzamosan folyamatosan építettük fel a szervezet magyarországi hálózatát.
Amíg 1993-ig betöltöttem az elnöki tisztséget, számos hazai gyermekvédelmi intézményt is végigjártam. Érdemes tudni, hogy ez egy rendkívül nehéz és összetett terület. Magyarországon már akkoriban is sok probléma terhelte a gyermekvédelmet, így egyszerűen nem igaz az az állítás, hogy ezek a nehézségek csupán az elmúlt tizenöt évben keletkeztek. Ugyanakkor az is tény, hogy már a kezdetektől fogva rengeteg kiváló, áldozatkész szakember és komoly intellektuális háttér foglalkozott ezzel a területtel, jelentős szakmai tudást felhalmozva.”
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
