Vestea kijelölt kormányfő szerint nem vesztegethetnek időt.

Adrian Vestea kijelölt román miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát – írja az Agerpres a Maszol jelentése szerint.
A zömükben egyébként szociáldemokrata és nemzeti liberális miniszterjelöltek alkotta névsor benyújtása Vestea szerint szükséges lépés ahhoz, hogy véget érjen a bizonytalanság időszaka, és
az ország visszatérjen a stabilitás, a kiszámíthatóság és az intézmények normális működésének keretei közé
A kijelölt miniszterelnök bízik abban, hogy a parlament gyorsan napirendre tűzi a jelöltek meghallgatását és a beiktatási szavazást. „Románia nem engedheti meg magának, hogy időt vesztegessen” – írta Vestea.
A leendő kormány egyik fő prioritásaként az uniós források lehívásának felgyorsítását jelölte meg.
Mint emlékezetes, a romániai magyar párt, az RMDSZ úgy döntött, nem lép be az új kormányba.
(MNO)
