A hivatal által korábban indított eljárások kivétel nélkül leállnak. A 2023-ban alapított hivatal felszámolásának jogi alapját az Alaptörvény 16. módosítása teremtette meg.

Az Országgyűlés Törvényalkotási Bizottságban elfogadott módosító indítvány értelmében végkielégítés nélkül távozhat Lánczi Tamás elnök és a Szuverenitásvédelmi Hivatal teljes vezetése egy új törvényjavaslat értelmében, amely magát a hivatalt is megszüntetné.
A szervezet feladatait az Igazságügyi Minisztérium veszi át, a korábban indított eljárások pedig kivétel nélkül leállnak.
A jogszabály hatálybalépéséig a hivatal már nem vállalhat új kötelezettségeket, a törvény életbe lépését követően pedig beolvad a minisztériumba. A hivatalos megszűnéssel együtt automatikusan lezárulnak azok az ügyek is, amelyeket a szervezet a nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvényalapján indított el.
A döntés értelmében az intézmény összes munkatársának megszűnik a jogviszonya.
Bár az alkalmazottak egyébként jogosultak lennének a végkielégítésre, a javaslat kifejezetten megfosztja ettől a juttatástól a hivatalt vezető elnököt és az elnökhelyetteseket.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
