Felhívta a figyelmet arra, hogy a katolikus életvédelem része a migránsok befogadása, védelme és segítése.

Az első amerikai pápa rendszeresen oda-odamondogat Donald Trumpnak, volt például, hogy az elnök bevándorlásellenes politikáját embertelennek nevezte.
A pápa most az európai vezetőket is felszólította arra, hogy tegyenek többet a menekültek megsegítéséért.
Idén eddig több mint 7000 ember érkezett Lampedusa szigetére, ami a Földközi-tengeren átkelő migránsok egyik fő érkezési pontja. A sziget Tunézia, Málta és Szicília között fekszik, a világ egyik legveszélyesebb migrációs útvonalán található.
A pápa egy napot töltött a szigeten, beszélt frissen érkezett migránsokkal, az olasz parti őrség munkatársaival és segélyszervezetek képviselőivel is.
„A menekülteket együttérzéssel és nagylelkűséggel fogadni nemcsak a szeretet cselekedete, hanem az emberi méltóság elismerése is”
– írta az Egyesült Államoknak.
Leó pápa útja Ferenc pápa 2013-as látogatását idézte, ami a pápasága első útja volt, és szintén Lampedusára vezetett.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
