2026. július 28. - Szabolcs
Időjárás ikon 23° 20°
EUR 359.51 :
USD 315.3 :

Cser-Palkovics András: Álcivil tiszások akarnak lejáratni és a székesfehérvári önkormányzatot is

A fideszes polgármester szerint egy városi telek ügyét kihasználva a kormánypárti álcivilek már elindították a helyi kampányukat. Magyar Péter reagálásában „dögött lóról” írt.

A Tisza és szatellitjei elindították választási kampányukat – írta Facebook-oldalán felháborodott posztjában Cser-Palkovics András. Székesfehérvár fideszes polgármestere azon háborodott fel, hogy egy városi telek sorsáról szerinte hazugságra vagy félinformációra alapozott álcivil tájékoztató fórumot hirdettek meg, ami rövid időn belül már a második. 

Persze, a körítés a szokásos: „civilek” szervezik a fórumot, mert „felháborodás” van egy lakóközösségben, az önkormányzat, vagy én személyemben pedig nem teljesítjük a kötelességünket, nem tájékoztatjuk az embereket. Ezek a fórumok semmi másról nem szólnak, mint az önkormányzat, a körzeti önkormányzati képviselő és az ellenem való politikai hergelésről – írta a polgármester. 

„A megszokott álcivil körítés csak két dolgot mutat: az első, hogy a szervezők hülyének nézik az embereket. A második, hogy gyávaságból (esetleg: választási stratégiának csúfolt gyávaságból) nem merik kimondani, hogy ők akarnak elindulni a választáson, ők akarnak leváltani csapatomat és engem. Egy demokráciában nyugodtan készülhet valaki politikai szerepre, de ennek alapja az őszinteség magával és az emberek irányába egyaránt” 

– fogalmazott Cser-Palkovics András.

„Uraim! Legyenek férfiak! Álljanak bele nyugodtan, mondják ki, hogy már alapoznak az önkormányzati választásra, de ne hazudjanak az embereknek” – szólította fel az ellenzéki párt politikusa az álcivileket. 

Megérkezett Magyar Péter is

Cser-Palkovics András bejegyzése alatt rövid időn belül feltűnt Magyar Péter is, aki nem finomkodott.

„Ha észreveszed, hogy döglött lovon lovagolsz, szállj le róla!” – írta a miniszterelnök. 

Székesfehérvár fideszes polgármestere nem maradt adós a válasszal.

„Tisztelt Miniszterelnök Úr! Mindig megtisztelő, amikor ráér hozzám kommentelni, egyben mindig elgondolkodom, hogy erre a kommenttempóra hogy érhet rá egy miniszterelnök…? Viszont bízom és reménykedem abban, hogy a többi, önkormányzati és fehérvári, kormányzást érintő ügyekben született posztomat is figyelemmel kíséri, és nagyon örülnék, ha érdemi egyeztetésekre kerülhetne sor ezekben a témákban. Én nyitott vagyok ezekre, akár Fehérváron, akár Pesten” – reagált a kormányfő szavaira Cser-Palkovics. 

#álcivilek #Cser-Palkovics András

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!