2026. július 29. - Flóra,Márta
Időjárás ikon 28° 24°
EUR 360 :
USD 316.54 :

Világbajnok a magyar női kardcsapat, Kínát verték a döntőben

Két bronzérem után megvan az első magyar aranyérem az idei vívó világbajnokságon – a magyar női kardválogatott szerezte.

Nehéz ágon, Azerbajdzsán (45-32) majd Japán (45-36) legyőzésével érkezett meg az elődöntőbe a vb-n szerda délelőtt a magyar csapat. Ezek után pedig visszavágtak a franciáknak (45-44) az egy évvel korábban elszenvedett vereségért.

A döntőben Kína várt a Battai Sugár, Spiesz Anna, Szűcs Luca összeállítású magyar csapatra. Az ellenfél kezdett jobban az öt találatig tartó asszókban, két pár után 3-10 állt az eredményjelzőn.

Akkor jött Szűcs Luca, aki egészen bátor, elegáns és vagány támadásokkal teljesen elbizonytalanította Csangot, akit 12-3-ra vert meg, így 15-13-ra máris a magyar válogatott vezetett. A következő hármas kör végén 30-28 volt az állás ide, ekkor az egyéniben bronzérmes Battai Sugár volt a húzóember.

Az első felnőtt vb-jén szereplő Spiesz Anna 35-30-ra módosította az állást, másodszor sikerült ötre növelni a különbséget. Szűcs Luca a következő csörtét jól kezdte, de hullámvölgybe került, de így is 40-36-tal adta át a befejező embernek a folytatást.

A zárópárban Battai kapott két találatot, aztán adott hármat. Már csak kettő kellett az aranyhoz. A 44. találatot az ellenfele csuklójára helyezte el egy laza vágással, aztán pedig egy elővágással késztette megadásra a támadó ellenfelét. A 45-41-es siker teljesen megérdemelt.

„Nagyszerű nap volt, nagyon büszke vagyok a csapatra, és rendkívül boldog. Próbáltunk végig hideg fejjel vívni, de el kell ismerni, a kezdés nehéz volt” – nyilatkozott a finálé után a már háromszoros világbajnok Szűcs Luca.

#vívás

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!