Heringes Anita közölte: Pakson az atomerőmű segítségével működik a távhőszolgáltatás és a távhős melegvíz-szolgáltatás 2771 lakótelepi lakás és 181 közületi intézmény esetében.

Az erőmű teljes leállítását követően a távhőszolgáltatás érintettsége miatt így mintegy hatezer ember maradhat meleg víz nélkül a tizenhétezres városban, ezért az önkormányzat napok óta egyeztetéseket folytat, hogy a lehető legtöbb embernek tudjon segíteni – mondta.
Mint mondta, első körben két női és két férfi zuhanykonténert állítanak szolgálatba a lakótelepek mellett, ezek számát pedig igény esetén egy napon belül növelni tudják.
Emellett villanybojlereket szereltek, illetve szerelnek fel hétfőn azokba a közintézményekbe – idősek otthonába, bölcsődébe, közétkeztetést kiszolgáló intézményekbe –, amelyeket alapesetben kizárólag távhős meleg vízzel látnak el.
Közölte: megnyitják a paksiak előtt azokat a közintézményeket is, amelyek zuhanyzóval rendelkeznek, de nem az erőműtől kapják a meleg vizet.
Mint mondta, azokra a mozgásukban korlátozottakra is gondoltak, akik melegvíz-szolgáltatás nélkül maradnak. Őket a családsegítő szolgálat munkatársai szállítják egy idősek otthonába szükség esetén.
Beszámolt arról is, hogy a közösségi oldalakon elindultak lakossági kezdeményezések is, amelynek eredményeként családi házas övezetekben élők ajánlanak fel zuhanyzási lehetőséget a távhős lakásokban élők számára.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
