Szilágyi Anna, a Podmaniczky Mozgalom politikusa a Magyar Hang értesülése szerint a jövőben a Vitézy vezette Közlekedési és Beruházási Minisztériumban folytathatja munkáját. Arról egyelőre nincs információ, hogy milyen pozíciót tölthetne be a tárcánál.

Szilágyi a 2024 októberében felállt Fővárosi Közgyűlésben kezdettől a Vitézy vezette, háromfős Podmaniczky-frakció tagja volt, és az Emberi Erőforrások Bizottságának alelnökeként is dolgozott. Több fővárosi ügyben Vitézyvel közösen tett javaslatokat, egyebek mellett városfejlesztési kérdésekben.
A kapcsolatuk azonban jóval korábbra nyúlik vissza a közgyűlési együttműködésnél. Szilágyi közgazdász, urbanista és service designer, több mint tíz éven keresztül dolgozott a Budapesti Metropolitan Egyetemen oktatóként és pályázati igazgatóként, korábban pedig Vitézy közvetlen munkatársa volt a Budapest Fejlesztési Központnál, ahol a részvételiségért felelős területet vezette.
Szilágyi távozásával ismét változik a háromfős fővárosi frakció összetétele.
Gál József a Magyar Hang megkeresésére azt közölte, hamarosan bejelentik, ki veszi át a lemondott képviselő mandátumát. Szilágyi esetleges minisztériumi szerepéről egyelőre nem érkezett hivatalos bejelentés.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
