Az egyik videóban például azzal biztatták követőiket, hogy a folyó vize „alig ér derékig”, majd viccesen hozzátették: „ugyanitt két Sziget-jegy eladó”. A felvételek alapján úgy tűnhet, hogy az átkelés egyszerű és veszélytelen, a szervezők szerint azonban ez komoly tévedés.

Kádár Tamás, a Sziget főszervezője a közösségi médiában reagált a terjedő videókra, és arra kérte az embereket, hogy ne próbálják meg gyalog megközelíteni a fesztivál helyszínét a Dunán keresztül. Mint mondta, a partszakaszon található ártéri erdő természetvédelmi terület, amelyhez a szervezők nem nyúlhatnak hozzá. A terület ráadásul a kidőlt fák és letört ágak miatt önmagában is balesetveszélyes lehet. Gondoljátok végig, hogy jó poén-e az életeteket kockáztatni – üzente a főszervező, aki szerint bár elsőre különleges élménynek tűnhet a folyón való átkelés, a valóságban komoly veszélyeket hordoz.
Kádár Tamás azt is hangsúlyozta, hogy a szigetre való bejutást az erdős részen belül további akadályok nehezítik. A területen ugyanis kerítés található, így az illegális bejutás nemcsak veszélyes, hanem korántsem olyan egyszerű, mint ahogy azt a közösségi médiás videók sugallják.
A Sziget szervezői szerint nem az a probléma, hogy valaki megpróbálna olcsóbban bejutni a fesztiválra – a múltból jól ismerik az ilyen történeteket –, hanem az, hogy a mostani helyzetben a folyón való átkelés és az erdős terület megközelítése valódi életveszélyt jelenthet. Ráadásul az átkeléssel könnyen egy természetvédelmi területre érkezhetnek, ahol tilos bárminemű beavatkozást végezni a növényeken és a környezeteken, ez pedig aligha kerülhető meg egy „partraszállással”.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
