A helyi rendőrség nagyobb kárt okozó rongálás bűntette és lopás vétsége miatt indított eljárást egy büntetett előéletű helyi férfi ellen.

A Pest Vármegyei Rendőr-kapitányság közleménye szerint a gyanúsított a korábbi vélt sérelmei miatt ment benzines palackkal és rongyokkal a Natura 2000 természetvédelmi területen álló, több mint 400 éves, védett kocsányos tölgyhöz, a helyiek által nagy becsben tartott „Basafához”.
A férfi a fa törzsét lelocsolta benzinnel, majd meggyújtotta, és elmenekült. A tüzet szerencsére hamar felfedezték és eloltották. Így a tölgyfa komolyabb károsodás nélkül vészelte át a támadást
– közölte a rendőrség.
A gyújtogatás után az elkövető egy lakatlan tanyára ment, ahonnan lenyúlt pár dolgot, majd távozásakor felgyújtotta a melléképületet.
A rendőrök egy tanya közelében fogták el a férfit. A férfi beismerte a „Basafa” felgyújtását a kihallgatása során. A férfit őrizetbe vették és letartóztatták.
Kedves Olvasóink!
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
