2026. január 24. - Timót
Időjárás ikon
EUR 382.59 :
USD 326 :

Kárpátaljára várják Szijjártó Pétert

Brenzovics László a KMKSZ tévéjében beszélt arról, hogy szeptember végén szeretne Kárpátaljára látogatni Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is, aki hozna 50 darab lélegeztetőgépet az itteni egészségügy számára, emellett pedig átvenné a Rákóczi Főiskola kitüntetését is.Ez azonban veszélybe került most, reagált arra, hogy Potápi Árpád János, Nemzetpolitikáért felelős államtitkárnak az ukrán hatóságok nem engedélyezték ukrajnai hivatalos látogatását. A politikus hozzátette, hogy az ukrán sajtó megint elfelejtett tudósítani arról, hogy a magyar kormány lélegeztetőgépeket ajánlott fel Kárpátalja számára. Ráadásul ilyen volumenű támogatás egészségügyi eszközökben Kárpátaljára még soha nem érkezett.
Nem lehet ilyen módon országok közötti kapcsolatokat építeni, ahogyan azt Ukrajna teszi
– mondta Brenzovics. Közben friss hír, hogy bekérették a magyar nagykövetet az ukrán Külügyminisztériumba.Forrás: Karpathir.com

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!