2024. május 07. - Gizella
EUR : 389.62
USD : 361.8
Időjárás ikon21°15°

Gyanúsítás várható Erzsébetvárosban

A volt DK-s még közszereplőként keveredett a bűnügybe.Már csak napok kérdése, hogy a rendőrség közölje az alapos gyanút az első terhelttel az erzsébetvárosi DK-s frakcióvezető irodájában történt áramlopás ügyében. A politikai felelősséget közben továbbra sem akarja vállalni senki. Fordulat előtt áll az erzsébetvárosi önkormányzat polgármesteri hivatalában elkövetett áramlopás nyomozása, miután hamarosan megtörténhet az első gyanúsítás.
A hasonló ügyek vizsgálatának folyamatát jól ismerő volt rendőrnyomozó szerint az ügy kirobbanása óta eltelt idő valószínűleg elegendő volt ahhoz, hogy a rendőrök ­jogszerűen megállapítsák, kivel lehet az alapos gyanút közölni.
A rendőrség a kérdéseinkre a szokásosnál is kevesebb információt közölt: „A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda feljelentés alapján lopás gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen. A nyomozás érdekeire tekintettel a rendőrség az eljárásról bővebb tájékoztatást nem ad” – közölte az ORFK Kommunikációs Szolgálat sajtóügyelete az alábbi kérdéseinkre: „Az erzsébetvárosi önkormányzatnál folyt bitcoinbányászattal kapcsolatos, ismeretlen tettes ellen áramlopás miatt az NNI-n indult nyomozásban sor került-e már tanúkihallgatásokra, illetve van-e már gyanúsítottja az ügynek? Ha igen, közszereplő?” Ez utóbbi kérdés azért lényeges, mert
a bitcoinbányászáshoz használatos speciális számítógépet üzem közben a Demokratikus Koalíció (DK) kerületi erős embere, Borka-Szász Tamás DK-s frakcióvezető, pénzügyi és kerületfejlesztési bizottsági elnök irodájában találták meg a rendőrök.
Eddig senki nem cáfolta azt a korábbi értesülésünket, hogy a feljelentést azután tette meg egy vélhetően polgármesteri hivatali dolgozó, hogy rádöbbent, ugrásszerűen megnőtt az áramfogyasztás, amit közpénzből fizetnek, a fokozott áramfogyasztás pedig egyértelműen Borka-Szász Tamás irodájához volt köthető. Borka-Szász a házkutatás napján, amikor a nyomozók elvitték a bitcoinbányász-gépet, lemondott minden tisztségéről és kilépett a DK-ból is, ám a bűncselekmény még akkor történt, amikor politikusként közszereplő volt. Így, ha a napokban meggyanúsítják, ugyanúgy közölhető a neve, mint amikor még ténylegesen politikus volt.Mivel a rendőrség nem válaszolt érdemben a kérdéseinkre, azt sem tudhatjuk, hogy megkezdődtek-e a tanúkihallgatások. Korábban írtunk arról, hogy a csepeli MSZP-ből a DK-hoz igazolt Borka-Szász Tamás és Niedermüller Péter volt MSZP-s, most DK-s politikus kihallgatása biztosra vehető, ám várható Oláh Lajos, a térség DK-s országgyűlési képviselőjének beidézése is.
A Borka-Szász irodájában tartott egyeztetéseken több politikus is rendszeres résztvevő lehetett, így látniuk kellett a sarokban, egy fakeretben, nagy zajjal működő számítógépet. A polgármesternek politikai felelőssége mindenképpen van, az önkormányzat és a hivatal törvényes működéséért ő felelős, az irodában pedig köztörvényes bűncselekmény történhetett.
Borka-Szász, ha ő telepítette és használta a kriptovaluta-bányászó szervert, várhatóan elkövetőként lesz gyanúsítottja az ügynek, ha az irodát átadta másnak ilyen célra, akkor bűnpártolóként fog szerepelni az eljárásban. A polgármestertől tudjuk, hogy a büntetőeljárástól függetlenül belső vizsgálatot rendelt el a történtek tisztázására. A politikai felelősséget közben továbbra sem akarja vállalni senki. A DK vezetésének hetekkel ezelőtt feltett kérdéseinkre azóta sem érkezett válasz. Így arra sem feleltek, van-e arról tudomásuk, hogy Borka-Szász Tamáshoz hasonlóan más párttársuk is ­bitcoinbányászatból egészítette volna ki a jövedelmét.Forrás: Magyar Nemzet
Az oldalunk sütiket használ. Adatvédelmi tájékoztató