2025. november 11. - Márton
Időjárás ikon
EUR 383.16 :
USD 331.2 :

Rendbontás tört ki a Downing Street közelében a southporti halálos késelés miatt

Rendbontás tört ki a brit kormányfői hivatal, a londoni Downing Street közelében szerda este a southporti halálos késelés nyomán.Televíziós felvételek tanúsága szerint dulakodás alakult ki a rend...

Rendbontás tört ki a brit kormányfői hivatal, a londoni Downing Street közelében szerda este a southporti halálos késelés nyomán.

Televíziós felvételek tanúsága szerint dulakodás alakult ki a rendfenntartó szervek és brit aktivisták között. A tüntetők palackokat, italosdobozokat, valamint petárdákat dobáltak a Downing Street kerítéséhez. A Sky News tévécsatorna jelentése szerint a rendőrség egy tucat embert előállított.

A megmozdulást „Enough is enough” (Elég volt) jelszóval szervezték, a részvevők pedig azt skandálták, hogy

„Mentsétek meg a gyermekeinket”, „Vissza akarjuk kapni az országunkat”,

és hangosbemondókon az illegális bevándorlás megfékezését követelték.

A tüntetők azt vetik a brit hatóságok szemére, hogy igyekeznek eltussolni a southporti elkövető származását. Egyes híradások azt kezdték el ugyanis terjeszteni, hogy illegálisan érkezett muszlim menedékkérőről van szó, bár a rendőrség közölte, hogy egy Nagy-Britanniában született 17 éves fiút gyanúsítanak a késeléssel.

( A késelő egy 17 éves ruandai bevándorló, aki már Cardiffban született - a szerk. )

Hétfőn 6 és 9 év közötti kislányokat késelt halálra egy támadó egy Taylor Swift-témájú tánc- és jógaprogramon. 

A késelésben további nyolc gyerek és a védelmükre kelő két felnőtt megsebesült. Öt gyerek továbbra is válságos állapotban van.

A rendőrség szerint nem terrorcselekmény történt. A késeléssel gyanúsított fiatalt még hétfőn őrizetbe vették, a rendőrség szerdán újfent megerősítette, hogy az illető Nagy-Britanniában született.

Southportban kedden este tüntetők rendőrségi furgonokat gyújtottak fel, és kerítésekből kibontott téglákkal, üvegekkel és tűzijátékokkal dobálták a rendőröket és a város mecseténél parkoló autókat.

A rendőrség szerint a zavargások résztvevőinek többsége nem helybéli volt, és nagyrészt egy nacionalista, iszlámellenes csoport, az English Defence League  támogatói közül került ki. Ötvenhárom rendőr sérült meg, nyolcan közülük súlyosan.

(Az EDL már nem létező csoport - a szerk.)

(MTI nyomán)

#London #Anglia #zavargások #késelés #hazafiak

Mutasd a hozzászólásokat!