2025. december 27. - János
Időjárás ikon -2°
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Szentkirályi Alexandra országos szabályozást javasolna az Airbnb-lakásokról

Szentkirályi Alexandra, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője a Facebookon közölte, hogy bármilyen döntést is hoznak a Terézvárosban, javasolni fogja a kormánynak, hogy terjessze ki az intézkedést eg...

Szentkirályi Alexandra, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője a Facebookon közölte, hogy bármilyen döntést is hoznak a Terézvárosban, javasolni fogja a kormánynak, hogy terjessze ki az intézkedést egész Budapestre, vagy akár országosan szintre.

A Facebookra felrakott videójában a Fidesz fővárosi frakcióvezetője, Szentkirályi Alexandra elmondta: Bármilyen döntést is hoznak az emberek a Terézvérosban javasolni fogja a kormánynak, hogy hozzon Budapesten is, vagy akár országosan is ennek megfelelő szabályozást.

A főváros VI. kerületének lakói vasárnap estig szavazhatnak arról, betiltsák-e Terézvárosban a „társasházi lakások kiadását Airbnb-típusú szálláshelyként”, vagy sem.

A szavazást nem egyetlen napon, hanem két héten keresztül rendezik, azon a felnőtt állampolgárokon kívül a 16 és 18 év közöttiek is részt vehetnek. Érvényességi és eredményességi küszöb nincs. 

Szentkirályi Alexandra tájékoztatása szeirnt figyelemmel fogja követni a szavazást, és úgy gondolja, hogy neki, mint politikusnak az a feladata, hogy az emberek véleményét képviselje.

A fővárosi Fidesz vezetője szerint a lakosság döntése nagyban befolyásolhatja Budapest jövőjét, hisz, ha nem is precedens, de mindenképpen mintateremtő elvként fog szolgálni a szavazás eredménye.

Kínálatnövekedést okozhat a fővárosban, középtávon megfizethetőbb irányba terelheti a lakásárakat és a bérleti díjakat az airbnb-zés esetleges betiltása. Az airbnb-zés jövőjéről döntő népszavazás egyelőre csak a VI. kerületre vonatkozik, de a budapesti és az országos albérletárakra, valamint az eladó lakások piacára is hatással lehet.

#airbnb #szavazás #Szentkirályi Alexandra

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!