2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Elon Musk: Nagy-Britanniának elege van a zsarnoki rendőrállamból

A techmilliárdos bejegyzésében rendőrállamként emlegette az Egyesült Királyságot és támogatta az új választások kiírására vonatkozó petíciót.Donald Trump megválasztott amerikai elnök tanácsadója ...

A techmilliárdos bejegyzésében rendőrállamként emlegette az Egyesült Királyságot és támogatta az új választások kiírására vonatkozó petíciót.

Donald Trump megválasztott amerikai elnök tanácsadója nem először támadja Nagy-Britannia munkáspárti kormányát. Legutóbb Musk arra a vírusszerűen terjedő posztra reagált, amely online petíciót indított és azonnali általános választások kiírását követeli, írta a Politico.

Musk azt mondta: „Nagy-Britannia népének elege van a zsarnoki rendőrállamból”.

Mindez ez egy nappal azután történt, hogy Musk egy olyan grafikont posztolt, amely Keir Starmer miniszterelnök egyre csökkenő népszerűségét mutatja. 

Musk harca a brit kormánnyal a southporti késelések után indult

Ahogy akkor lapunk is beszámolt, a Liverpoolhoz közeli Southport tengerparti üdülővárosban történt támadásban három, egy hatéves, egy hétéves és egy kilencéves kislány vesztette életét a migrációs hátterű elkövető brutális támadása után.

Akkor Elon Musk kifogásolta a brit kormány reakcióját és a brutális késelésről szóló tájékoztatást, és azzal is vádolta Keir Starmert, hogy „kétszintű” igazságszolgáltatási rendszert működtet, amely diszkriminálja a fehéreket.

Erre válaszul a Downing Street kicsinyes bosszújaként nem hívták meg az ősszel tartott befektetési csúcstalálkozóra, bár a brit miniszterek azóta megpróbálták újraépíteni a vele való kapcsolatot.

Elon Musk most azt feszegette, hogy miért került egyáltalán nyáron börtönbe az a Tommy Robinson, aki egy szíriai menekült iskolás fiúról szóló dokumentumfilmjében állítólag rágalmazó állításokat terjesztett. Musk jóváhagyólag meg is osztotta Robinson dokumentumfilmjét több mint 200 millió követőjével.

(MNO)

#Anglia #Tommy Robinson #diktatúra #Elon Musk

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!