2025. november 11. - Márton
Időjárás ikon
EUR 383.16 :
USD 331.2 :

Ismét Orbán Viktornak adott igazat a Kúria a SPAR-ügyben

Orbán Viktor a HVG mellett beperelte például az RTL-t, az Indexet, az Economxot, a Klubrádiót, a 444-et, a Magyar Narancsot, a 24.hu-t, a Pécsi Stopot és a Hírklikket is.

Több sajtótermék is idézte Hans Reischnek, a Spar vezérigazgatójának az osztrák Lebensmittel Zeitung című élelmiszer-szaklapban megjelent nyilatkozatát tavaly március 17-én. 

Orbán Viktor eddig a Klubrádió, az RTL és a Magyarnarancs.hu ellen nyert pert. 

Reisch a lapnak azt nyilatkozta, hogy Orbán oligarchái miatt menekített ki tőkét Magyarországról, de azt is állította, hogy Orbán azt kérte a cégtől „engedje meg rokonának, hogy befektessen a magyar leányvállalatba”.

A miniszterelnök szerint azonban ez az állatás hamis, Spar vezérigazgatója valótlant állított – adta hírül a Mandiner.

A bíróságok az esetek többségében első és másodfokon is az alperes médiumok javára döntöttek, ám a miniszterelnök felülvizsgálati kérelemmel fordult a Kúriához, amely megváltoztatva a korábbi döntéseket, helyt adott Orbán Viktor keresetének.

#Kúria #Orbán Viktor #Spar #bírósági per

Mutasd a hozzászólásokat!