Elhalasztották az Ax-4 űrmisszió szerdára tervezett indítását, ezúttal műszaki hibára hivatkozva. A hivatalos közlés szerint a Falcon-9 rakéta folyékonyoxigén-szivárgása miatt kell Kapu Tibornak és az űrutazás csapatának várakoznia.

A rakéta javítása miatt egyelőre nem közöltek új időpontot, így nem tudni, mikor indítják a kilövést.
Az Indiai Űrkutatási Szervezet (ISRO) közölte, hogy
a kilövést csak azután engedélyezik, hogy a szivárgás megszűnt, és az Axiom és a SpaceX szakemberei elvégezték a szükséges validációs teszteket.
Mint megírtuk, keddről szerdára halasztották a kilövés időpontját az időjárási körülmények miatt. Ez lesz az első repülése a küldetést támogató Dragon űrhajónak. Az űrben töltött idő alatt a legénység több mint hatvan tudományos kísérletet és bemutatót végez majd, leginkább a Föld megfigyelésére összpontosítva.
Az amerikai Peggy Whitson parancsnokból, Shubhanshu Shukla indiai pilótából, a lengyel Slawosz Uznanski-Wisniewskiből és a magyar Kapu Tiborból álló legénység 14 napot tölt majd az űrállomáson, ahol az Axiom-küldetéseket tekintve rekordszámú tudományos és technikai kísérletet végeznek el.
