2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Kaja Kallas Irán miatt aggodalmaskodik

Az Európai Unió mindig is egyértelművé tette, hogy Iránnak soha nem szabad megengedni, hogy atomfegyverhez jusson, a tartós biztonságot azonban a diplomácia, nem pedig katonai fellépés építi 

- jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője az Európai Unió nevében közzétett nyilatkozatában vasárnap.

Kaja Kallas közölte, hogy az Európai Unió szorosan figyelemmel kíséri a közel-keleti helyzetet, és aggodalmát fejezi ki az eszkaláció miatt, amely - mint kiemelte - az Irán elleni izraeli légcsapásokat és Irán válaszát követően a Közel-Kelet destabilizálódásával fenyeget.

"Az EU megerősíti szilárd elkötelezettségét a regionális biztonság mellett, beleértve Izrael állam biztonságát is, és felszólítja az összes felet, hogy tartsák be a nemzetközi jogot, tanúsítsanak önmérsékletet, és tartózkodjanak a további olyan lépésektől, amelyek súlyos következményekkel, például radioaktív anyagok kibocsátásával járhatnak" 

- fogalmazott.

Közölte: az EU aggodalmát fejezi ki a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) legutóbbi jelentése miatt is, amely megállapította, hogy Irán nem teljesíti az atomsorompó-szerződés szerinti jogilag kötelező érvényű kötelezettségeit.

"Úgy gondoljuk, hogy a diplomáciának kell győzedelmeskednie" 

- fogalmazott Kallas, majd hangsúlyozta: az EU továbbra is hozzájárul minden diplomáciai erőfeszítéshez a feszültségek csökkentése és az iráni nukleáris kérdés tartós megoldásának megtalálása érdekében. Ez csak tárgyalásos megállapodás révén lehetséges - tette hozzá az uniós főképviselő.

(MTI)

#Európai Unió #Irán #kaja kallas

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!