2025. december 26. - István
Időjárás ikon
EUR 391.19 :
USD 331.71 :

Török Gábor szerint hiba volt meghívni Áder Jánost a szegedi Háborúellenes Gyűlésre

A politológus szerint az rendben volt, hogy Sólyom László a maga idejében elmondta a véleményét a szocialista-liberális kormányzásról, de Áder szerepét másképp látja.

Török Gábor Facebook-bejegyzésben reagált arra, hogy Áder János volt köztársasági elnök is fellépett szombaton a Fidesz választási rendezvényén, a szegedi DPK-gyűlésen.

„Sok vitát folytattam arról, hogy az aktuális köztársasági elnöktől nem kellene elvitatni a politikai állásfoglalás lehetőségét, ahogy rendben lévőnek tartottam azt is, amikor például Sólyom László több alkalommal is elég világosan elmondta a véleményét a szocialista-liberális kormányzásról. 

Az elnöktől az alkotmány nem azt várja el, hogy a politikai vitákban álljon mindig középen, vagy hogy viselkedjen politikai analfabétaként és soha ne mondjon egy értelmes mondatot sem fontos politikai ügyekben, hanem azt, hogy fejezze ki a nemzet egységét. 

Mellékes, de szerintem pontosabb lenne ezt úgy megfogalmazni, hogy törekedjen erre, amit nyilván akkor nem tud megtenni, ha folyamatosan az egyik csapat mezében fut ki a pályára. Ha vannak elvei, értékei, az egyáltalán nem baj, sőt. Ha viszont ennél sokkal fontosabb a politikai hovatartozása, akkor esélye sem lesz valódi államfőként viselkedni” – kezdi érvelését a politológus. 

Török szerint csakis tőlünk függ, hogy mit gondolunk arról, ha pártpolitikai szerepekben és színpadokon látjuk a volt köztársasági elnököket.

Akiknek ma szimpatikus volt Áder János megjelenése a Fidesz kampányrendezvényén, bizonyára akkor sem vonták volna fel a szemöldöküket, ha mondjuk 2002-ben a választás előtt Göncz Árpád a Horn-kormány eredményeit ismerteti az akkori ellenzék egyik kampányműsorában. 

Akiknek pedig ellenszenves volt a mai, bizonyára azt is rossz szemmel nézték volna. Ha a véleményük elvi és nem eseti-pártpolitikai – írja a politológus arról, hogy Áder János volt köztársasági elnök a Fidesz kampányrendezvényén szerepelt.

#Török Gábor #Áder János

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!