2026. január 12. - Ágota
Időjárás ikon -4° -5°
EUR 385.9 :
USD 331.44 :

Látványos szupercella söpört végig Debrecen környékén – Videó

Látványos szupercella vonult végig Debrecen térsége felett kedden – írja az Időkép.

A keddre virradó éjjel érkezett markáns hidegfront az ország több részére havazást hozott, a keleti országrész egyes területein pedig még délután is átsöpört néhány látványos cella, köztük a debreceni. Az Időkép webkameráinak felvételein jól látható a kissé ferde, forgó feláramlási torony és az üllőszerűen szétterülő felhőzet.

Videó itt!

Szupercella nem csak nyáron alakulhat ki, megfelelő légkördinamika és szélnyírás mellett a hideg évszakban is létrejöhet a forgó feláramlás. Most a front mögött kialakuló összeáramlási zóna adta a felszínközeli triggert, amely beindította a Debrecen térségén és a Nyírségben átvonuló hózáporokat. A cella ugyanakkor nem fejlődött elég magasra, ezért a töltésszétválás gyenge maradt. Nem alakult ki számottevő elektromos aktivitás a felhőben, így hózivatar végül nem lett belőle.

#Debrecen #szupercella

Kedves Olvasóink!

A Vadhajtások.hu csak rajtatok múlik.
A legnagyobb támogatás számunkra az, ha direktben keresitek portálunkat, amiért hálásak is vagyunk.
Igyekszünk azoknak is megfelelni, akik a közösségi oldalakon keresik a híreket, ezért elindítottuk a Messenger csatornánkat.
Közvetlenül elküldjük neked a nap legfontosabb cikkeit portálunkról.
Köszönjük ha feliratkoztok!
Nektek egy kattintás, nekünk hatalmas segítség.
Mutasd a hozzászólásokat!